На 08.06.2023 во 21:30 часот во СВР Скопје, Е.Ѓ.(27) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Горно Лисиче, по претходно недоразбирање, била физички нападната од С.С.(36) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.