Ознака: ЗОО Скопје
Скопје 14.07.21 | 12:46

Зоолошката градина в петок ќе го отвори надворешно живеалиште за пингвини

Во петок во Зоолошката градина во Скопје ќе биде отворено надворешното живеалиште за пингвини. Како што соопштија од ЗОО Скопје, отворањето на живеалиштето ќе биде...

Скопје 29.05.21 | 08:59

Цела влада во ЗОО, да ги видат и допрат новите диносауруси

Премиерот Зоран Заев, првиот вицепремиер Артан Груби, генералниот секретар Мухамед Зекири, министрите Венко Филипче, Мила Царовска, Бујар Османи, Фатмир Бесими и Крешник...

Скопје 11.07.20 | 11:52

Ова е „Дино паркот“ за кој Шилегов потроши 350 илјади евра

Трет ден по ред ги обелоденувам твоите матни зделки од криминален карактер и сето тоа преку Зоолошка градина Скопје и твојот директор Галетановски, му порача на скопскиот...

Скопје 09.07.20 | 20:11

Шилегов преку скопската ЗОО за само неколку месеци потрошил 500.000 евра во набавки и наводни градби

Петре Шилегов преку неговата институција ЗОО Скопје извршил и потрошил само за неколку месеци половина милион евра во набавки и наводни градби во Скопската Зоолошка...

Скопје 08.04.20 | 20:33

15 фламинга пристигнаа во ЗОО Скопје

15 фламинга пристигнаа во Зоолошката градина во Скопје. Фламингата се млади, на возраст кога ја немаат достигнато розовата боја, специфична за карипски фламинга. Преку...