Ознака: змија
Калеидоскоп 16.12.21 | 09:13

Смртта демнееше зад лампионите: Семејство вџашено од она што го сними на новогодишната елка

Семејството Вајлд од Велика Британија уживало во празничната идила покрај новонакитената новогодишна елка, кога оддеднаш забележале дека нешто мрда зад лампионите....

Скопје 01.05.21 | 19:49

Змија на велосипед во Дебар Маало

Змија е снимена во скопската населба во Дебар Маало. Снимката, на која се тврди дека е направрна во Скопје, е објавена на 29 април на твитер. Ако може рт, денес у Дебар Маало...

Естрада 15.03.21 | 10:26

Јелана е жена-змија: Брутален стајлинг на Карлеуша што ги збудале фановите

Српската естрадна дива, Јелена Карлеуша, ги маѓепса своите следбеници со најновите објавени фотографии и кратки видеа на социјалните мрежи на нејзиниот Инстаграм...

Калеидоскоп 16.10.20 | 13:20

Опасен слеп патник: Делчевски возач се спаси од змија на неговото возило

Возач во делчевска приватна фирма, враќајки се од терен на патниот правец Струмица Делчево се соочи со огромна змија која се мајде на хаубата од неговото возило. Возачот,...

Семејство 10.10.20 | 22:00

Израелско девојче се бања со својата змија милениче

Осумгодишната Инбар сака да се разладува во својот мал базен во дворот во Израел со својот омилен пријател за пливање – нејзиното милениче, питон. Жолтата змија долга...

Филм 20.09.20 | 18:41

Џесика Алба „за влакно“ се спаси од змија за време на снимање во природа

Холивудската актерка, Џесика Алба, имала „блиска средба“ со многу отровната змија sвечарка, но за среќа не стамнала една од 45.000 луѓе кои годишно се каснати од змии во...

Скопје 17.10.19 | 16:28

Змија на плоштадот „Македонија“

Граѓани уловија мала змија која се појави на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Балкан 30.08.19 | 19:56

Змија паднала од дрво и каснала девојче

Во болницата во црногорскиот град Бар хоспитализирано е малолетно девојче кое било каснато од змија што паднала од дрво. Како што пренесуваат црногорските медиуми,...

Калеидоскоп 22.07.19 | 13:11

Преплашени рибари: Тргнале по риба, фатиле змија во мрежата

Рибари што вчера ловеле на езерото Занесовиќи кај Бугојно, Босна и Херцеговина, се преплашиле кога, наместо голема риба, виделе дека во мрежата уловиле двометарска змија....

Калеидоскоп 18.06.19 | 21:30

Снимена змија на грчка плажа која секое лето ја посетувате

Додека многу наши сограѓани се подготвуваат пеколните денови да ги поминат на море во Грција, мора да се наведат и опасностите кои демнат на плажите кои им се омилени...

Калеидоскоп 15.06.19 | 21:11

Змија се вовлекла во количката додека бебето спиело во неа

Последниве неколку години градовите се претворени во змијарници и кај нас, но и во соседна Србија. Секое лето порталите се полни со вести за змии вдомени во визби, но...

Калеидоскоп 14.06.19 | 11:15

Змија му се сокрила во ранец: Патувала од Флорида до Хаваи без никој да забележи

Змија се сокрила во торбата на еден патник и останала незабележана се додека не завршил патот од Флорида до Хаваи. Змијата исползела од ранецот на момчето кога стигнал...

Калеидоскоп 31.05.19 | 17:58

Змија ѝ се пикнала во креветот на кавадарчанка и ја каснала

Змија се пикнала во креветот на жителка на Кавадарци и ја каснала пред спиење, додека 64 годишен маж од кавадаречко село исто така побарал медицинска помош поради змиско...

Калеидоскоп 31.05.19 | 10:41

Змија се пикнала во креветот на кавадарчанка и ја каснала пред спиење

Змија се пикнала во креветот на жителка на Кавадарци и ја каснала пред спиење, додека 64 годишен маж од кавадаречко село исто така побарал медицинска помош поради змиско...

Црна хроника 28.05.19 | 13:14

Жена касната од змија

Началникот на Инфективното одделение во Клиничка болница-Штип, Дијана Шишкова вели дека жената е во добра здравствена состојба и деновиве ќе биде пуштена. Инаку, жената...

Калеидоскоп 10.04.19 | 22:15

И змиите имаат убиец

Дали знаевте дека има животно од кое змиите се плашат. Ни помалку ни повеќе се работи за еж. Тој им е природен непријател, па доколку сакате да исплашите змија, би помогнала...

Калеидоскоп 11.02.19 | 14:33

Пет деца од морето во Хрватска извадиле анаконда долга 2,5 метри

Необичен улов, иако мртов, уловиле во саботата петмина ученици од местото Водици во близина на Шибеник. Тринаесетгодишниот Нико Витиќ видел на дното од морето огромна...