Ознака: Златна Бубамара
Твитови 02.03.20 | 14:38

Taравари за „Златна бубамара“: Барем еден награден Албанец да имаше


Калеидоскоп 02.03.20 | 12:05

За сите кои ја пропуштија – гледајте ја „Златна бубамара 2020“

За сите што не успеаја да бидат дел од самото доделување во четвртокот, како и за оние што ја пропуштија на телевизија синоќа, гледајте го 23. доделување на наградите „Златна...

Музика 28.02.20 | 13:17

Концерт на годината на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ: Оваа награда ќе патува во САД

Концертот на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ на Античкиот театар во Охрид, манифестацијата „Златна Бубамара на популарноста“ го прогласи за концерт на годината. Заблагодарувајќи...

Култура 28.02.20 | 12:44

Културен амбасадор на земјава: „Танец“ е душата на Македонија

Ансамблот на народни песни и игри „Танец“ синоќа доби уште едно признание-„Златна Бубамара на популарноста за културен амбасадор на земјава. Како догогодишен амбасадор...

Култура 28.02.20 | 12:27

Столе Попов: Филмот е успешен колку што ќе успее да разбуди емоции кај гледачот

Режисерот Столе Попов на синоќешното 23. издание на „Златна Бубамара на популарноста“ ја доби наградата за животно дело во областа на филмот. На видео бим во салата...

Ракомет 28.02.20 | 11:54

„Ја излези Ѓурѓо“ ја крена салата на нозе: Вардарци ги најави дуото „Некстајм“ и три минутен аплауз

Ракометниот клуб „Вардар“ синоќа на „Златна бубамара на популарноста“ ја доби наградата за спортски успех на годината. Нивното качување на бина беше најавено од...

Ракомет 28.02.20 | 11:41

Стевановиќ и Рашковиќ синоќа во Скопје: Вие сте земја на Европски шампион во ракомет и така однесувајте се!

Коментаторите на „Спорт арена“  Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ синиќа во Арената „Борис Трајковски“ ја споделија убавата енергија со присутните на манифестацијата...

Музика 28.02.20 | 11:31

Ристо Вртев: Додека говориме на македонски јазик ќе не има и ќе не биде

Ристо Вртев, вокалистот на „Архангел“ на годинашната „Златна Бубамара за популарноста доби награда за трајни музички вредности. Наградата му ја врачи уште една легенда-актерот...

Култура 28.02.20 | 11:15

Тамара Котевска: Светот се измори од лажни херои и затоа вечерва овие луѓе се на сцена

На синоќешното издание на „Златна бубамара на популарноста” на сцената се качи и екипата на „Медена земја“ која годинава сите не направи среќни со двете номинации...

Култура 28.02.20 | 10:50

Јордан Симонов: Посакувам да има помалку политика во уметноста, а повеќе уметност во политиката

Синоќа „Златна бубамара на популарноста“ добија Јордан Симонов од МНТ за најдобар актер, Тања Кочовска, за најдобра актерка и најдобра претстава „Мој термин“ во режија...

Музика 10.02.20 | 10:01

„Златна Бубамара на популарноста“ на 27 февруари

Во духот на слоганот за оваа година „Нема Правда , има Бубамара“ манифестацијата најави дека ќе се одржи на 27 февруари и го промовираше постерот на 23 издание, кој отсликува...