Ознака: Златен глобус
Филм 15.05.20 | 12:23

Привремено ново правило за „Златен глобус“ поради коронавирусот

Здружението за странски новинари на Холивуд (ХФПА) направи дополнителни привремени промени за 93-то издание на „Златен глобус“. Организацијата зад годишното доделување...

Филм 13.12.19 | 10:24

Џенифер Лопез е номинирана за Златен глобус

Актерката беше воодушевена од номинацијата, па ја објави на својот Инстаграм профил. Не можев да не бидам горда што Холивудската асоцијација за печат ми го додели ова...

Филм 09.12.19 | 21:11

Објавени номинациите за Златен глобус 2020

Во Лос Анџелес се објавени номинациите за филмската награда Златен глобус, кои ќе бидат доделени на 5 јануари 2020 година. Со дури 17 номинации меѓу филмските продуценти...

Калеидоскоп 10.01.19 | 11:43

Девојката која носела вода станала главна ѕвезда на Златните глобуси, погледнете зошто

Девојката која носела шишиња со вода на црвениот тепих на вчерашните Златни глобуси стана вистински хит на интернет откако ги “фотобомбардирала” сите ѕвезди, пишува...

Филм 07.01.19 | 20:51

Најнепријатната сцена од Глобусите

Холивудскиот актер Рами Малек синоќа доби Златен глбус за филмот „Боемска рапсодија“, а наградата му ја додели актерката Никол Кидман. Но, некој успеал да сними непријатен...

Мода и убавина 07.01.19 | 19:35

Модата на црвениот тепих на Златен глобус 2019

Синоќа, хотелот „Беверли Хилтон“ во Лос Анџелес беше преполн со холивудски ѕвезди. Повод? Доделувањето на наградите Златен глобус. На црвениот тепих, стотици славни...

Филм 07.01.19 | 16:30

По 76 пат доделени наградите „Глобус“

Денес во раните утрински часови (по европско време) во Лос Анџелес на свечена церемонија по 76 пат беа доделени наградите Златен глобус, инаку според многумина втората...