Ознака: зет
Калеидоскоп 22.01.20 | 19:29

Се сакаа, ама не успеаја: Несудениот зет на Цеца ќе стане татко

Славниот српски фудбалер Ѕвездан Терзиќ ќе стане дедо, пренесуваат српските медиуми. Имено неговиот син Костадин, кој е поранешно момче на Анастасија Ражантовиќ ќе...

Калеидоскоп 26.12.19 | 10:32

Шок по трагичната вест која ја објави кралското семејство: Жалиме што нашите внуци останаа без татко

Ари Бен, поранешниот зет во норвешкото кралство, почина на 47 години, соопшти неговиот портпарол. Бен кој е автор на неколку драми и принцезата Марта Луиз се венчаа во...

Црна хроника 20.12.19 | 21:26

Детали за несреќата во Тафталиџе: Шура уби зет, а рани внук

Министерството за внатрешни работи ја потврди веста за убиството во скопската населба Тафталиџе. На 20.12.2019 околу 19,40 пријавено е дека во продавница на ул. „Московска“...

Црна хроника 06.12.19 | 16:37

Скопјанка го пријавила зетот дека се обидел да ја силува!

На 06.12.2019 во 04.26 часот во СВР Скопје, 28-годишна жена од Скопје пријавила дека во станот каде што живеат нејзината сестра и зет, додека нејзината сестра била отсутна, нејзиниот...

Семејство 10.10.19 | 08:48

Патувал од Норвешка на Флорида за да го изненади дедото, а тој го убил

Норвежанецот Кристофер Берган сакал да го изненади таткото на сопругата, кој живее на Флорида и да му го честита 61. роденден. Норвежанецот тргнал на пат од Норвешка за...

Балкан 15.07.19 | 10:23

Ги убил зетот и внукот, а тешко ги ранил снаата и другиот внук

Во Књажевац синоќа со куршуми од пушка биле убиени две и тешко ранети две лица. Едно лице починало на лице место, друго во болница откако во нив пукал роднина со пушка....

Македонија 30.05.19 | 20:40

Зетот на Катица се удоми во Лотарија

Зетот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, Петар Поцков, инаку внук на градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков, е еден од членовите на Управниот одбор...

Балкан 24.05.19 | 15:10

Зет масакрирал цело семејство

Нови Сад утрово го потресе стравично злосторство. Тројца членови на семејството Пајиќ, мајка, татко и ќерка, биле пронајдени мртви во нивниот стан. Без знаци на живот...

Црна хроника 23.03.19 | 16:41

Семејна драма во Прилеп, зетот ја турнал бабата по скали

Во 18,30 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата „Адем Адемоски“ се одвивала вистинска драма кога 77-годишната В.П. се обидела да влезе во куќата на нејзината ќерка...

Калеидоскоп 28.01.19 | 16:57

Љубовницата му се појавила на свадбата – облечена како невеста

На секој маж што изневерува, му посакувам ваква љубовница. Вака звучат најголемиот дел од коментарите на социјалните мрежи откако беше споделено видео на кое љубовницата...