Ознака: затворска казна
Фудбал 04.11.21 | 13:19

Англиски навивач заврши зад решетки поради статус на Фејсбук

Навивач на англиската фудбалска репрезентација кој емитуваше видео стрим на својот Фејсбук профил додека во живо испраќаше расистички навреди кон репрезентативците...

Свет 18.05.20 | 21:32

Доналд Трамп предлага затвор за неговиот претходник Барак Обама и за Џо Бајден

Републиканскиот претседател Доналд Трамп предлага затвор за неговиот демократски претходник Барак Обама и неговиот потпретседател Џо Бајден, пишува словенечко Дело во...

Свет 08.03.20 | 14:45

Москва и со затворска казна ќе се бори против ширењето на Ковид-19

Локалната власт на Москва најави дека лицата кои се вратиле од земјите погодени со новиот коронавирус, а не се изолирале во своите домови на две недели, ќе бидат казнети...

Македонија 27.12.19 | 12:44

Поранешниот директор на ЕЛЕМ и двајца вработени осудени на по три години затвор

Казна затвор од по три години за поранешниот генерален директор на АД „ЕЛЕМ“ Дејан Бошковски и вработените Методиј Стојменовски и Ненад Ѓорговски одреди денеска Судот,...

Калеидоскоп 25.10.19 | 22:27

Куќната помошничка на Тарик Филиповиќ осудена на затвор поради кражба на накит од неговиот стан

Аница Јуриј, која работела како чистачка во домот на хрватскиот актер и водител Тарик и Лејла Филиповиќ е осудена на една година казна затвор и три години условно, како...

Црна хроника 03.10.19 | 15:37

Возач на автобус доби затворска казна за сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

Затворска казна од три години денеска доби 50-годишниот возач на автобусот „Бус травел – Скопје“, Ацо Николовски, кој на 20 август 2017 година направи сообраќајка во близина...

Македонија 01.10.19 | 12:08

Врховниот суд го прифати барањето на Јанкулоска за вонредно преиспитување на пресудата за „мерцедесот“

Судиите Фаик Арслани, Џемали Саити, Африм Фидани, Снежана Бајлозова и Јелица Крстевска ќе одлучуваат за затворската казна за ексминистерката за внатрешни работи, Гордана...

Црна хроника 08.03.19 | 21:25

Зголемена затворската казна за подведувачката на девојчето од „Ранка Милановиќ“ кое остана бремено

Советот на судии во Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата поднесена од страна на јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал...