Ознака: затвореник
Црна хроника 14.10.19 | 19:13

Отишол до Липково: Пронајден затвореникот кој им избега на полицајците додека купуваа сендвичи

38-годишниот Ф.И., кој денеска на пладне им избега на затворските чувари додека купували сендвич, вечерва е пронајден и приведен од страна на полицијата, дознава CENTAR.mk Според...

Црна хроника 14.10.19 | 13:27

Чуварите застанале да купат сендвичи, затвореник од „Идризово“ им побегнал од комбето

Триесет и седум годишен затвореник од затворот во Идризово успеал да им побегне на своите чувари кои го враќале од болница каде што бил на редовна здравствена проверка....

Калеидоскоп 14.10.19 | 11:32

Шест пати ја обжалил пресудата: Невин минал 19 години во затвор, доби оштета од 7 мил. долари

Поранешниот јавен службеник, Дејвид Истман, доби оштета од 7 милиони долари откако судот во Канбера утврдил дека не е виновен за делото за кое одлежал цели 19 години затвор....

Црна хроника 22.09.19 | 11:52

Фатен маж со недовршена затворска казна, вратен во „Идризово“

На ул. „Љуботенска‘‘ во Тетово вчера во 20 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода М.И.(39) од тетовското село Мала Речица. Тој бил баран од Казнено-поправната...

Црна хроника 31.08.19 | 17:21

Крвав инцидент синоќа во Идризово: Затвореник два пати прободен со остар предмет

Синоќа било пријавено дека околу 22 часот во затвореното одделение на КПУ „Идризово“ бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ш.И. (28) од Скопје и П.С....

Црна хроника 21.07.19 | 16:59

Затвореник претепан во Идризово – случајот не е расветлен (вознемирувачка фотографија)

Експлицитни фотографии од претепан затвореник во затворот Идризово пристигнале до редакцијата на Економски Лидер. Инцидентот се случил во четвртокот, кога затвореникот...

Црна хроника 11.07.19 | 21:30

Тешко болен затвореник од Идризово почина на Геријатрија

Вчера во 12,54 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во Геријатрија Ѓорче Петров починал Г.А.(55) од с.Врапчиште, гостиварско, осудено лице од Казнено-поправната...

Црна хроника 23.06.19 | 15:24

Почина затвореник од затворот Идризово

Вчера во СВР Скопје од страна на службено лице од затворот „Идризово“ било пријавено дека во Герантолошки завод „13-ти Ноември“ во Скопје, починал затвореникот А.А.(70)...

Црна хроника 13.05.19 | 10:36

Починал затвореник во „Идризово“

Пред неколку дена му била потврдена казната од 13 години затвор, а денеска починал додека се шетал во дворот на затворот „Идризово“. Станува збор за скопјанецот Џенгис...

Црна хроника 10.05.19 | 11:55

Затвореник со куршум во нога ја отслужува казната, „Идризово” не го носи во болница

Затвореник живее со куршум во нога во најголемиот затвор Идризово во Скопје, јавува Досие.мк. Според податоците на порталот, затвореникот требало да биде испратен на...

Црна хроника 17.04.19 | 10:35

Фатен затвореник кој избегал од струмичкиот затвор

Вчера напладне во Полициската станица Струмица бил приведен Ј.А. (29) од Струмица за кого била распишана потерница по Наредба на основен суд Струмица порадо бегство од...

Црна хроника 11.04.19 | 16:22

Храна зачинета со марихуана најдена кај затвореник

Осуденик во затворот во Струмица криел марихуана во храна. Дрогата, како што денеска соопшти полицијата, ја открил надзорник во затворот при рутинска контрола. Случајот...

Калеидоскоп 06.04.19 | 10:17

Пресврт во случајот со киднапираното момче

Со ДНК тест американскотио ФБИ откри дека човекот што се претставуваше дека е Тимоти Пицен, кој 8 години бил киднапиран, е всушност поранешен затвореник кој сакал слава. Момчето...

Калеидоскоп 05.04.19 | 20:10

Лицето кое тврдеше дека е исчезнато дете во 2011-та е поранешен затвореник

Лицето кое тврдеше дека е момченцето Тимоти Питцен од сојузната американска држава Илиноис кое исчезнало пред осум години, всушност е возрасен маж и поранешен затвореник,...

Црна хроника 31.03.19 | 21:53

Затвореник пуштен на еднодневен излез нападнат во парк шумата Гази Баба

Вчера попладне во СВР Скопје, вработен во Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ пријавил дека затвореникот Р.Р. (48) од Куманово, кој во петокот бил пуштен на...

Црна хроника 08.03.19 | 16:50

Пронајден хероин кај затвореник во штипскиот затвор

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Д. (39) од Струмица, на издржување на казна затвор во Казно-поправниот дом Штип, поради постоење основи на сомнение дека сторил...

Свет 05.03.19 | 23:27

Затвореник во Франција тешко повреди двајца чувари

Специјалци на француската полиција упаднаа денеска попладне во затворот Конде сур Сартр каде 27-годишен радикализиран затвореник повреди тешко двајца чувари со керамички...

Црна хроника 11.02.19 | 00:10

Почина 38-годишен затвореник од „Идризово“

Осуденикот А.Л. (38) вчера починал во комплексот клиники „Мајка Тереза”. Претходно тој околу 20,40 часот од КПУ „Идризово” бил пренесен во болницата откако било пријавено...

Црна хроника 07.02.19 | 10:49

Затвореник од Идризово фатен во тетовско, излегол на викенд и не се вратил

Вчера попладне, околу 20 часот, во тетовското село Боговиње, лишен од слобода е 25-годишниот Н.И. од споменатото село, кој со наредба од КПУ „Идризово“ се барал за доиздржување...

Црна хроника 22.01.19 | 14:31

Затвореник во Идризово се обидел да се обеси со ремен, починал на пат кон Клиника

Вчера вработен во Казнено поправна установа „Идризово“ пријавил дека околу 15 часот во КПУ „Идризово“, затвореникот Г.Н. (45) од Кавадарци, се обидел да се обеси со ремен,...