Ознака: затворена
Балкан 19.04.21 | 11:06

Границата со Грција останува затворена за македонските граѓани, Србите можат да патуваат преку Бугарија

Грчките граници остануваат затворени за влез на државјани на трети земји, меѓу кои и Македонија. За нив, владата во Грција ја продолжи забраната до 26 април, јавуваат...

Македонија 11.03.21 | 11:17

Коронавирусот ја затвори Општина Охрид

Поради актуелната состојба со коронавирусот и зголемениот број заболени на подрачјето на Општина Охрид, по налог на градоначалникот Константин Георгиески, од денеска...

Вести 08.03.21 | 09:31

Уште две седмици: Грција останува затворена за државјани на трети земји

Одлуката за привременото ограничување на копнените граници и новите дополнителни рестрикции воведени минатата седмица за граничните премини со  Македонија и Албанија,...

Балкан 21.02.21 | 11:36

Ништо од шопингот за 8 март: Копнените граници и влезот во Грција на државјани на трети земји, остануваат затворени

За уште две седмици, до 8 март 2020 година, грчката Влада ја продолжи одлуката за ограничување на копнените граници и забраната за влез во Грција на државјани на трети земји,...

Свет 31.12.20 | 11:28

Италија повторно затворена

Во три од 20 региони во Италија нивото на зараза е многу високо, а во уште 10 региони ризикот од ширење на заразата е среден или висок. Поради тоа властите воведоа строги...

Балкан 09.11.20 | 09:28

Грчката граница останува затворена за македонски граѓани до 30 ноември

Забраната за влез во Грција за државјани на трети земји, како и одлуката за ограничување на копнените, воздушните и морските поврзувања на Грција со соседните земји...

Македонија 25.10.20 | 15:18

Рампите и натаму остануваат спуштени: Грција ја продолжи забраната за влез на Македонци

Одлуките за привремено ограничување на копнените граници со Македонија, Албанија и на Турција, како и за забраната за влез на државјани на трети земји, Грција ги продолжи...

Филм 05.10.20 | 10:08

Синеворлд ги затвори киносалите во САД и Велика Британија

Британскиот кино-оператор Синеворлд во понеделникот објави дека привремено ќе ги затвори сите свои кина во Соединетите држави и Велика Британија од 8 октомври поради...

Македонија 23.02.19 | 16:33

Затворена ординацијата во Аеродром каде што се оперирал пациентoт починат од сепса

Државниот санитарен и здравствен инпекторат информира дека извршил вонреден инспекциски надзор во специјализираната ординација по пластична и реконструктивна хирургија...

Здравје 19.12.18 | 17:44

Градинката во Радишани ќе биде затворена 15 дена поради епидемија на морбили

Градината во Радишани во која има зараза од морбили е затворена и нема да работи во наредните 15 дена, информираа од Општина Бутел. Инспектори од Државниот санитарен...