Ознака: затворен
Скопје 23.05.22 | 14:07

Центарот на Скопје утре ќе биде затворен за сообраќај

На 24.05.2022 (вторник) поради официјална посета на делегација на Српската православна црква, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки...

Економија 19.08.21 | 13:51

Охридски ресторан ќе затвори во знак на протест против мерките на Владата

Во знак на протест од новите мерки на Владата, охридскиот ресторан Дедо Димо одлучи да затвори и да не работи. Почитувани, Поради новонастанатите мерки, со цел да нема...

Македонија 12.08.21 | 23:40

Граничниот премин „Прешево“ меѓу Македонија и Србија затворен поради пожар

Граничниот премин „Прешево“, меѓу Македонија и Србија е обвиен во чад, а според снимките што ги постираат патници кои сакаат да влезат кај нашиот северен сосед, се работи...

Црна хроника 16.05.21 | 11:33

Угостителски објект во Дебар не ги почитувал мерките против коронавирусот: 23 годишниот сопственик сега ќе зажали за грешката

На 15.05.2021 во периодот од 22.00 до 24.00 часот, од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи и Полициска станица Дебар, во содејство...

Црна хроника 31.01.21 | 13:20

Затворен угостителски објект во Кичево поради непочитување на работното време

На 30.01.2021 во периодот од 19.00 до 22.00 часот во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево, во содејство со инспектори од Државниот пазарен инспекторат, извршиле акциска...

Црна хроника 12.01.21 | 11:02

Педесетина гости приведени од кафуле во Чаир, објектот затворен

Полицијата заедно со претставници од Државниот пазарен инспекторат синоќа во 22 часот извршиле контрола и затвориле угостителски објект лоциран на улица „Ѓорѓи Поп...

Сервиси 24.11.20 | 08:27

Евзони затворен за сообраќај поради штрајк на грчките цариници

Поради штрајк на грчките царински служби граничниот премин Евзони ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај од денеска од 5 часот, па до утре во 5, соопшти вчера Министерството...

Сцена 09.10.20 | 18:07

Бродвеј останува затворен барем до крајот на мај 2021 година

Театрите на Бродвеј ќе останат затворени барем до крајот на мај 2021 година, соопшти денеска здружението Бродвеј лига. Тоа е нов сигнал дека следната сезона 2020-2021 година...

Црна хроника 03.10.20 | 14:51

Ни маски, ни дистанца: Српскиот пејач Владо Георгиев „посилен” од ковид-19

Ни маски, ни дистанца. Гужви, пеење, играње…вака изгледаше синоќа во познат скопски локал во кој концерт одржал српскиот пејач Владо Георгиев. И тоа токму на денот кога...

Сервиси 16.08.20 | 11:24

Поради снимање филм – регионалниот пат од Охрид кон Струга утре затворен за сообраќај

Стариот патен правец од Охрид кон Струга (П1208) во текот на утрешниот ден во периодот од 6 до 15 часот ќе биде затворен за сообраќај. Причина за затворањето е што ќе се снимаат...

Македонија 22.07.20 | 10:41

Преминот „Меџитлија“ од полноќ ќе биде затворен за сообраќај

Грчкиот граничниот премин „Ники“ односно граничниот премин „Меџитлија“ ќе биде затворен за патнички и товарен сообраќај во периодот од 22.07 (среда) од 00.00 часот до...

Патувања 13.07.20 | 20:30

Хонконшкиот Дизниленд повторно затворен поради нови случаи на корона вирус

Хонконшкиот забавен парк „Дизниленд“ соопшти во понеделникот дека ќе затвори привремено, поради новите загрижености за коронавирус во кинескиот автономен регион....

Свет 09.03.19 | 19:01

Затворен мостот Вестминстер во Лондон поради сомнително возило

Британската полиција го затвори лондонскиот мост Вестминстер и улицата во близина на парламентот поради сомнително возило. Како што јави „Ројтерс“, портпаролот на...

Свет 21.12.18 | 10:13

Конечно отворен лондонскиот аеродром Гетвик, десетици илјади патници заглавени од завчера

Вториот по големина британски аеродром, Гетвик во Лондон, утрово е отворен, откако беше затворен од средата вечер поради хаосот со дроновите. Авионите ограничено ќе...