Ознака: Зарина Првасевда
Музика 10.12.22 | 08:46

Концерт „Корени” на Нико Ѓоргиевски во Битола

Во Офицерскиот Дом во Битола вечерва концертно ќе биде претставен уникатниот проект на оперскиот пејач Нико Ѓоргиевски, насловен „Корени”.   Според Ѓоргиевски, „Корени“...

Музика 28.09.22 | 12:17

„Ехо“ на Зарина Првасевда ќе патува низ Македонија!

По фантастичниот распродаден концерт во македонската Филхармонија по повод издавањето на првиот албум „Ехо“, Зарина Првасевда објавува уште три нови датуми и градови...

Музика 15.04.22 | 08:23

Солистички концерт на Зарина Првасевда во Филхармонија

Во Филхармонијата вечерва ќе се одржи солистички концерт на Зарина Првасевда, на којшто ќе биде промовиран нејзиниот прв официјален студиски албум насловен „ЕХО“. Албумот...

Музика 13.04.22 | 13:23

Зарина Првасевда пред концертната промоција на албумот: Сакав да ја споделам музиката што ја носам во срцето

Младата артистка Зарина Првасевда в петок со почеток во 20 часот ќе го одржи својот прв официјален студиски албум, насловен како „ЕХО“, составен од 11 традиционални...

Музика 10.04.22 | 20:51

Концерт-промоција на албумот „ЕХО“ на Зарина Првасевда во Филхармонија

В петок, (15 април) со почеток во 20 часот, во Македонската Филхармонија, Зарина Првасевда ќе одржи свој солистички концерт-промоција на нејзиниот прв официјален студиски...