Ознака: запален
Свет 11.01.22 | 16:03

Жив изгорел поради тоа што се запалил гелот за дезинфекција откако полиција го погодила со електро шок

Обвинителството во Њујорк поведе истрага за смртта на еден 29-годишен човек, кој починал како последица на изгореници добиени кога полицајци го пукале со електро шок...

Црна хроника 22.12.21 | 21:42

Запален автомобил во движење, причина за прекин на сообраќајот Струмица – ГП Ново Село

Автомобил во движење се запалил на магистралниот пат Струмица – граничен премин Ново Село, поради што сообраќајот на овој патен правец беше во целосен прекин еден час....

Балкан 30.11.21 | 13:01

Гори камион на патот Приштина – Урошевац на Косово

Камион се запалил на патот Приштина- Урошевац на Косово. Како што објави ТВ 21, се уште се чекаат информации од надлежните за причините за пожарот.

Македонија 23.11.21 | 09:45

Сведок на трагедијата: Во автобусот имало туби со нафта, огнот започнал од предниот дел на автобусот

Не е за раскажување, нема како тоа да се емитува на емисија, глетката е страшна. Предниот дел на автобусот е изгорен, луѓето што се наоѓаат во Пирогов биле во задниот дел...

Свет 19.10.21 | 20:56

Се запали авион во Тексас, сите патници преживеаја

Авион со 21 патник и членови на екипажот се запали денеска при полетување во близина на аеродромот во Брукшир во американската сојузна држава Тексас, при што сите преживеаја,...

Црна хроника 23.02.21 | 20:51

Запален автомобил на Агенцијата за примена на јазиците

Утрово било пријавено за запалено возило „мерцедес“ во селото Визбегово, сопственост на Агенцијата за примена на јазиците. Од МВР информираат дека пожарот е изгаснат...

Црна хроника 23.02.21 | 12:06

Запален автомобилот на директорот на Агенцијата за спроведување на законот за јазиците

Изгоре службениот автомобил на директорот на Агенцијата за спроведување на законот за јазиците, Илбер Села, дознава Алсат. Како што информира телевизијата, настанот...

Црна хроника 05.09.20 | 15:53

Изгоре автомобил во Куманово

Изминатата ноќ горел автомобил на кумановец, соопшти денеска СВР Куманово. Настанот во кумановската полиција во 3 часот по полноќ го пријавил 61-годишниот сопственик...

Црна хроника 04.09.20 | 14:47

Се запали автобус на автопатот Штип- Миладиновци

Изгоре автобус на штипската фирма „Кит-го“ на автопатот Штип- Миладиновци кај светиниколското село Крушице. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски...

Црна хроника 21.07.20 | 13:23

Во Валона запален луксузен автомобил на македонски државјанин

Во раните утрински часови на паркинг пред хотел кај албанскиот приморски град Валона запален е луксузен автомобил, сопственост на македонски државјанин. Автомобилот...

Калеидоскоп 06.07.20 | 11:07

Шверцери на дрога слетаа на пат во Мексико, авионот во пламен

Мал авион, за кој постојат сомнежи дека превезувал дрога, се запали откако во неделата слетал на пат во јужната мексичка држава Кинтана Ро. Не е познато дали авионот...

Македонија 05.03.20 | 13:43

Ќе одговараат и тие што ги палат билбордите и тие што го нарачаа вандализмот

Палењето и фарбањето на билборди е само доказ дека СДСМ се во страшна паника и не сакаат граѓаните да ја видат реалноста, дека се исплашени од пораз како никогаш до сега,...

Македонија 04.03.20 | 14:34

Запален билборд на ВМРО-ДПМНЕ: Оние кои го направиле ова нека се сетат на Јанева со качулка на главата и лисици на рацете

Откако пред неколку дена еден беше обоен со сина боја, вчера беше запален друг билборд на кои е претставен момент од ПИ мерките, на кои се гледа како Зоран Заев бара 200.000...

Балкан 17.12.19 | 11:35

Автобус полн со патници се запали кај Нова Горица

Автобус во кој се превезувале четириесет патници се запали и изгоре во близина на Нова Горица. Според информациите на локалната полиција, присебноста на возачот, кој...

Свет 22.11.19 | 09:15

Над Лос Анџелес се запали авион со 347 патници

Авион на филипинска компанија кој летал над Лос Анџелес, а требало да лета за Манила, принудно морал да слета поради проблеми со моторот. Никој од патниците не е повреден,...

Фудбал 20.10.19 | 11:13

Гореше воз со навивачи во Берлин, има повредени

Три лица се повредени во пожар на еден од вагоните на долгиот воз во Берлин. Ова беше објавено на Твитер од градската противпожарна служба, пренесуваат медиумите. Инцидентот...

Црна хроника 11.05.19 | 13:51

Камион се запалил ноќеска во Булачани

Ноќеска околу 01 часот пријавено е дека во с. Булачани на ул.1 , било опожарено товарно моторно возило „МАН“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма. На...

Свет 05.04.19 | 18:44

Српски автобус изгоре кај Салцбург: 12 патници за влакно избегнале трагедија

Автобус на автопревозникот Тан Турс од Куршумлија изгорел синоќа околу 23 часот. Автобусот сообраќал на линија Прокупље – Минхен, а до несреќата дошло во близина на...

Свет 20.03.19 | 20:16

Го запрел возилото и го полил со бензин: Мигрант запали автобус полн со деца

Еден мигрант од Сенегал запали автобус полн со деца во Италија, како дел од про-бегалски протест. Автобусот земал група деца од училиште пред возачот да одлучи да го...

Црна хроника 08.02.19 | 20:54

Што остана од запалените автомобили на „Рузвелтова“

Вака изгледаат денеска автомобилите кои беа опожарени ноќва околу 2 часот на улица „Франклин Рузвелт“ во Скопје. Како што информираа од МВР, се работи за „пежо 208“,...