Ознака: закан
Црна хроника 01.12.21 | 17:57

По караница жител на Волково ја претепал својата пет години помлада девојка

Скопјанка на 23-годишна возраст пријавила во полиција дека била физички нападната и добила закани од 28-годишен жител на Волково. На 30.11.2021 во 23.30 часот во СВР Скопје 23-годишна...

Свет 12.01.21 | 11:24

Австриец казнет со 1.000 евра: Му се заканувал на Курц со смрт

Четириесет и петгодишен Австриец е осуден на парична казна од 1.000 евра поради тоа што му се заканувал на канцеларот Себастијан Курц на социјалните мрежи. Пред судот...

Црна хроника 10.11.20 | 15:43

Штипјанец се обидел со сила да влезе на Инфективното одделение и се заканувал кон медицинскиот персонал

Дваесет и деветгодишен штипјанец сакал насилно да влезе во болничка соба на Инфективното одделение, каде што од корона вирусот се лекувала негова роднина. Случајот...

Црна хроника 21.10.19 | 17:33

Сосед со нож му се заканувал на малолетно дете

Вчера во 11.07 часот во СВР Скопје, Т.З.(37) од Скопје пријавил дека во двор на ул.„Борис Трајковски“, неговиот сосед Ј.И.(42) од Скопје, кој имал здравствени проблеми, со...