Ознака: Загинат
Црна хроника 17.02.21 | 13:49

Mузичарот Горан Јосифовски е загинатиот битолчанец во тешката сообраќајка утрово

Триесетишест годишниот битолчанец, кој утрово загина откако излетал од патот со возилото, додека одел на работа, односно разнесувал прехранбени продукти во маркети...

Црна хроника 16.02.21 | 17:16

Млад работник загина, друг е тешко повреден при работна несреќа

Вчера во 17.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 16.30 часот во фирма во тетовско Боговиње, при извршување работни задачи, вработениот Ј.С.(33) од Боговиње се здобил...

Црна хроника 22.12.20 | 11:32

Прегазен и оставен да умре: Загина пешак, возачот го напуштил местото на злосторството

Педесет и двегодишен пешак од Струга загинал во сообраќајна незгода, откако во него удрило мотороно возило во близина на индустриската зона во Струга. СВР Охрид соопшти...

Црна хроника 22.12.20 | 11:26

Стружанец загина на патот Струга – Ќафасан: Бил прегазен од автомобил што избегал кон Охрид

Педесет и двегодишен пешак од Струга загинал во сообраќајна незгода, откако во него удрило мотороно возило во близина на индустриската зона во Струга. Од СВР Охрид соопштија...

Црна хроника 14.12.20 | 12:24

Загина пешак во Виница

Пешак вчеравечер им подлегна на тешките повреди здобиени откако во него удрило возило. Несреќата се случила вчера во 18,00 часот во Виница на ул.„Крушевска Република“,...

Црна хроника 06.12.20 | 15:00

Загина пешак на магистралата Гостивар-Кичево

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случи околу пладне на магистралниот пат Гостивар-Кичево. Според информациите на СВР Тетово, околу 11:30 часот во близина...

Црна хроника 21.11.20 | 11:45

Само тракторитстот останал неповреден: Детали за судирот меѓу три возила, во кој загина маж

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера кај Кавадарци, загина маж, а неговите брат и татко со тешки телесни повреди беа пренесени на клиника во Скопје. Како...

Црна хроника 21.11.20 | 10:13

Кавадарчанец загина во сообраќајка, братот и таткото со тешки повреди пренесени во Скопје

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска...

Црна хроника 20.11.20 | 18:45

Еден загинат и неколкумина повредени во судар на два автомобила и трактор

Во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва помеѓу трактор и два автомобила во Кавадарци, еден човек го загуби животот, а неколкумина други се повредени. Од Итната...

Црна хроника 05.11.20 | 11:51

Загина земјоделец, тракторот го прегазил додека ги откачувал плуговите

Маж загина во несреќа во с.Канарево, кумановско. Како што соопштија од МВР, вчера околу 14:30 часот Т.М.(72) од Куманово, при изведување земјоделски работи, бил прегазен од...

Црна хроника 28.10.20 | 10:57

Излетал од патот и починал на лице место – детали за несреќата во која загина млад кавадарчанец

Млад кавадарчанец го загуби животот во несреќата што се случила вчера 16.10 часот на локалниот пат кон с.Крњево, при вкрстувањето со локален пат за с.Барово, кавадаречко. Како...

Црна хроника 27.10.20 | 20:32

37-годишен тракторист вечерва загина кај Кавадарци

Кавадарчанец роден 1983 година загинал вечерва откако тракторот кој го возел се превртел во близина на кавадаречкото село Крњево, потврдија за МИА од Итната медицинска...

Црна хроника 16.10.20 | 11:41

17-годишник прегзи и усмрти млад пешак, па избега од местото

Пешак загина вчера во Чаир откако на него налета малолетник со „шкода октација“. Несреќата се случила вчера околу 15.30 часот на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, пред...

Црна хроника 01.10.20 | 10:42

Човек загина при судир на машина за сечење дрва и мотоцикл

Едно лице загина, а две се повредени во несреќата што се случила вчера во 19.20 часот било на крстосница од ул.„Алија Авдовиќ“ и ул.„Христофер Жефаровиќ“ во населбата...

Црна хроника 25.09.20 | 12:34

Маж загина, друг е тешко повреден по инцидент во фабрика во Куманово

Едно лице загина, а друго е тешко повредено во несреќата што се случила вчера наутро, околу 09.00 часот, во фабрика во Куманово. За време на извршување на работни задачи...

Црна хроника 22.09.20 | 11:27

Загина возач на мопед, се забил во столб

Вчера во 17.25 часот на регионалниот пат Прилеп-Битола мопед „томос” без регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(66) од Прилеп, изгубил контрола и удрил во столб. Во незгодата,...

Црна хроника 20.08.20 | 09:50

Загина работник во рудникот Суводол во РЕК Битола

При несреќен случај во Рудникот Суводол во РЕК Битола, синоќа при работа со градежна машина, животот го загуби работник В.К. 60 години, информираат од РЕК Битола. Во моментот...

Црна хроника 16.08.20 | 11:07

Детали за несреќата кај Инекс Горица: Едно лице го загуби животот, пет се потешко повредени

Едно лице го загуби животот, пет се потешко повредени во сообраќајна несреќа што рано изутринава се случи на маистралниот пат Охрид – Свети Наум, кај клучката за излез...

Црна хроника 14.08.20 | 11:49

24-годишен скопјанец загина во тешка сообраќајка кај Леговец

Едно лице загина, а друго е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случила вчера околу 19 часот на локалниот пат Пробиштип-с.Ратвици, на место викано „Леговец“. Како...

Црна хроника 12.08.20 | 11:53

Тинејџери се судриле со моторите, на лице место загина 16-годишник

Шеснаесетгодишно момче загина вчеравечер во 23.45 часот во тешка сообраќајна несреќа во с.Кадино, скопско. Според МВР, сообраќајната незгода се случила помеѓу мотоцикл...