Ознака: загина
Црна хроника 24.09.21 | 12:00

Работник загина на градежно место во Гази Баба

Починал работник кој паднал при изведување градежни работи на зграда во изградба на подрачјето на Гази Баба. На 23 септември 2021 во 16:39 часот во СВР Скопје од Итна медицинска...

Свет 19.09.21 | 16:38

Во тешка несреќа на 46 години загина градоначалникот на Јоханесбург

Градоначалникот на Јоханесбург, Џолиде Матонго загина денеска во сообраќајна несреќа на 46-годишна возраст. Засега не се познати деталите за несреќата, но локалните...

Црна хроника 19.08.21 | 23:44

Двајца тешко повредени во судирот во кој загина момче во Аеродром

Најмалку две лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа која вечерва се случи на булеварот „Јане Сандански“ кај маркетот „Веро“ во скопската населба Аеродром,...

Црна хроника 19.08.21 | 22:48

Младо момче загина во тешка сообраќајка кај „Веро“ во Аеродром вечерва

Младо момче загина во тешката сообраќајна несреќа што се случила вечерва во скопски Аеродром, пренесува „Прес 24“, според чии информации станува збор за мотоциклист...

Балкан 08.08.21 | 10:30

Загина пожарникар-волонер во Грција

Две лица загинаа, од кои едниот пожарникар, а најмалку 20 лица беа префрлени во болниците поради повреди, додека беше наложена дополнителна евакуација на населението. Во...

Црна хроника 27.07.21 | 21:05

Загина 32-годишник, со „хонда“ излетал од патот Ржаничино – Таор

Во СВР Скопје утрово околу 04.50 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Ржаничино – с.Таор, патничко возило „хонда“, со скопски регистарски ознаки, управувано од...

Црна хроника 21.07.21 | 15:03

Трагедија во Неготино: Загина 22-годишник

Дваесет и двегодишник од кавадаречко село загинал во несреќа при работа при премин со камион преку река во близина на пруга во Неготинско, потврдија за МИА од Здравствен...

Црна хроника 19.07.21 | 15:26

25-годишно момче загина од удар од гром во тетовско додека напасувал стадо овци

Во близина на тетовското село Урвиќ гром усмртил 25 годишен сточар кој напасувал стадо овци. Покрај овој трагичен настан во тетовско во Охрид во близина на плажата оревче...

Црна хроника 12.05.21 | 12:14

Прилепчанец загина откако со „томос“ излета од патот

Едно лице загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне. Како што било пријавено во Полициската станица Прилеп, на локалниот пат Прилеп-с.Лениште, мотоцикл...

Естрада 21.04.21 | 09:28

Причините за смртта се засега непознати: Ова е последниот настап на 24-годишниот Луковац

Дваесет и четиригодишниот Момир Луковац, натпреварувач во тековната сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ вчера го загубил животот. Тажната вест први ја споделија...

Балкан 17.04.21 | 09:06

Загина организаторката на „Куќа од срце“, во моментот одела по материјали за домот на болна самохрана мајка

Организаторката на емисијата „Куќа од срце“, 47-годишната Јасмина Михајловиќ, вчера загинала во тешката сообраќајна несреќа што се случила во селото Лаџевци, Србија,...

Црна хроника 29.03.21 | 10:39

34-годишен битолчанец загина откако со возило излета од пат

Битолчанецот А.Б. (34 г.) го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на патот Битола – граничен премин Меџитлија. Од СВР-Битола информираат...

Вести 25.03.21 | 09:01

Трагедија во Италија, загина талент на Лацио

Трагедија го потресе италијанскиот град Рим. Во сообраќајна несреќа загинал 19-годишниот Даниел Гверини, фудбалер на Лацио. Несреќата се случила синоќа околу 20 часот....

Црна хроника 10.03.21 | 16:18

Се судрија камион и автомобил, загина 48-годишен маж

Едно лица загина попладнево во сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот пат Струмица-Берово, кај крстосницата за селото Сарај. Настанот го потврдија од СВР...

Црна хроника 08.03.21 | 12:14

Загина 17-годишен велосипедист покосен од „мерцедес“

Момче загина откако врз него налета девојка со возило. Несреќата се случи вчера наутро на регионалниот пат Струга-Охрид, помеѓу с.Подмоље и Авто камп,кога патничко моторно...

Црна хроника 25.02.21 | 13:52

Кавадарчанец загина по пад од карпа

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75), паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“, по што...

Црна хроника 24.02.21 | 12:40

Загина тракторист

Тракторист загинал вчера во Неготино, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. На патниот правец Неготино -село Курија се случила сообраќајна незгода...

Црна хроника 20.02.21 | 11:14

Млад гевгеличанец загина, други двајца се повредени откако ноќва со „опел“ излетале од пат

Младо момче од Гевгелија загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи ноќба околу 00,50 часот на патниот правец Стар Дојран-Нов Дојран. Како што соопшти МВР, патничко...

Црна хроника 17.02.21 | 11:29

Млад битолчанец загина во тешка сообраќајка рано утрово

Млад битолчанец загина рано утрово во тешка несреќа на патот кон Прилеп. Како што соопшти МВР, околу 05.25 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат...

Црна хроника 16.02.21 | 17:38

Ноќва во пожар загина 80-годишна жена

Утрово, во 07.10 часот, во СВР Тетово е пријавено дека настанал пожар во помошен објект до куќа во тетовското село Жилче, во кој била пронајдена почината 80-годишната Р.Ѓ....