Ознака: забрана
Сервиси 27.02.22 | 17:02

Укината забраната за движење на камиони на Ѓавато

Од 14 часот е укината забраната за движење на тешки моторни возила на патниот правец Ресен-Битола, превој „Ѓавато“ и обратно, соопшти АМСМ. Забраната за сообраќај за...

Свет 26.02.22 | 11:03

Бугарија, Полска и Чешка забранија прелет на руски авиони во нивниот воздушен простор

Русија доби официјално известување од Бугарија, Полска и Чешка дека на руските авиони им е забранет влез во воздушниот простор на тие земји. Според руските медиуми,...

Свет 10.02.22 | 09:26

Можно е Турција да ги блокира Дојче веле, Гласот на Америка и на Евроњуз

Турција предупреди дека Дојче веле и уште два странски медиума мора да добијат работна дозвола, во спротивно ќе биде блокиран пристапот до нивните платформи. Високиот...

Сервиси 02.02.22 | 08:53

Укината e забраната за камиони на Ѓавато и кај вртењето за Мавровo

Од 7:10 часот е укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Охрид-Битола и обратно преку планинскиот превој „Ѓавато“. Од АМСМ информираат дека од 7:30 часот...

Сервиси 24.01.22 | 09:51

Укината забраната за камиони на Стража

Од АМСМ известуваат дека од 08:40ч. е укината забраната за ТМВ на патниот правец Кичево – Гостивар на превој Стража Останатите активни информации: ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА...

Сервиси 21.01.22 | 11:30

Укината забраната за тешки товарни возила на Деве Баир

Укината е забраната за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – Г.П. Деве Баир, соопштија од АМСМ. Забраната што беше воведена поради обилните врнежи од...

Свет 14.01.22 | 14:02

И Македонија на црната листа: Хонг Конг забрани транзит летови преку својот аеродром за повеќе од 150 земји

Хонг Конг донесе одлука со која им забранува на патниците од повеќе од 150 земји да транзитираат низ аеродормот во градот. Од раководството на аеродоромот соопштија дека...