Ознака: забрана за камиони
Сервиси 27.02.22 | 20:45

Поради врнежите од снег: Повторно воведена забрана за камиони

Од 18:40 ч. поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Од...

Сервиси 01.02.22 | 08:23

Забрана за камиони на патот Маврово – Дебар

Поради обилни врнежи на снег, утрово од 06:20 часот воведена е забрана за движење на товарни моторни возила на патото Маврово – Дебар, соопшти АМСМ. Сообраќајот на другите...

Сервиси 13.12.21 | 08:04

Забрана за камиони и автобуси на патните правци Тетово-Попова Шапка и Маврово-Жировница

Забрана за тешки моторни возила утрово има на патните правци Маврово – Жировница и Тетово – Попова Шапка, каде е воведена забрана и за автобуси, а за останатите е задолжителна...

Сервиси 30.11.21 | 08:41

Забрана за камиони и на патот Маврово-Дебар

Од АМСМ известуваат дека од 06.35ч се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар. На патниот правец Р1209 Тетово – Попова...

Сервиси 21.03.21 | 20:20

Од 19:20 забрана за камиони на Ѓавато, Буково и ГП „Ќафасан“

Поради интензивни врнежи од снег воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато. Како што...

Сервиси 07.03.20 | 18:15

Внимавајте доколку патувате: Од 17 часот е воведена забрана за тешки товарни возила на овие правци

Од 17:00 часот е воведена забрана за движење за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар. Врнежи од снег се бележат во Маврово, Попова Шапка и на планинскиот...

Сервиси 03.12.19 | 19:43

Поради врнежи од снег, забрана за камиони на патот Маврово-Дебар и Гостивар-Стража-Кичево

Поради интензивни врнежи од снег е воведена забрана за движење на камиони на патот од Маврово кон Дебар, како и на патот од Гостивар кон Кичево. „Поради врнежи од снег...

Сервиси 31.01.19 | 09:52

Поради снегот забрана за сообраќај на камиони на патот Маврово – Дебар

Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти Автомото...

Сервиси 12.01.19 | 09:29

Забрани за камиони на патиштата кај Маврово и Дебар

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија пат, соопшти...

Сервиси 04.01.19 | 08:41

Забрана за сообраќај на камиони кај Маврово и Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот. Снег со среден интензитет паѓа во Битола, Крива Паланка,...

Сервиси 03.01.19 | 09:18

Укината забраната за камиони на патот Струга – ГП Ќафасан

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга  –  граничниот премин Ќафасан е укината од 7:45 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Се...