Ознака: временска прогноза
Сервиси 19.08.20 | 08:38

Се подготвува невреме

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на места ќе има услови за поинтензивни процеси во форма на краткотрајно...

Сервиси 17.08.20 | 09:22

Попладне услови за пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура е во интервал...

Сервиси 16.08.20 | 08:00

Времето денеска променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и појава на град....

Сервиси 15.08.20 | 13:32

Вонредна временска прогноза: Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град

Викендов се очекуваат локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер, грмежи и град се очекуваат викендов, информира...

Сервиси 15.08.20 | 10:28

Пoпладне пороен дожд и грмежи, на места и град

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите ќе бидат поинтензивни...

Сервиси 12.08.20 | 08:46

Преку ден жешко, попладне кратко невреме

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и...

Сервиси 08.08.20 | 09:01

Ни од понеделник нема да здивнеме од ваквото време

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд,...

Сервиси 04.08.20 | 08:25

Од среда почнуваат летни бури

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе...

Сервиси 01.08.20 | 09:16

Облачно со пониски температури и наместа нестабилно

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во текот на денот ќе дува умерен, а вдолж Повардарието...

Сервиси 30.07.20 | 19:00

Најтопло во Демир Капија и Гевгелија: Измерени 40 степени

Сончево и топло со слаб ветер од северен правец ќе биде времето до крајот на денот. Најтопло денеска е во Демир Капија и Гевгелија каде максималната температура достигна...

Сервиси 30.07.20 | 18:15

Во сабота локална облачност и пороен дожд, од недела заладување

Времето утре ќе се задржи сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР. Во сабота ќе има зголемена облачност и развој на локална нестабилност...

Сервиси 30.07.20 | 09:06

Не излегувајте непотребно – денеска 40 степени

Сончево и многу топло време најавуваат за денеска синоптичарите. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде висок – 9. Утринската температура...

Сервиси 27.07.20 | 12:19

Од утре сончево и многу топло време и до 40 степени

Под влијание на многу топла воздушна маса од утре до петок времето ќе биде сончево и многу топло. Од Управата за хидрометеоролошки работи соопштуваат дека максималните...

Сервиси 26.07.20 | 19:50

Африкански топлотен бран се движи кон Македонија

Во текот на новата седмица нашата територија ќе биде зафатена од многу топла воздушна маса која продира од југ, односно од северните предели на Африка, информира метеорологот...

Сервиси 25.07.20 | 08:18

Преку ден прежешко, попладне повторно бура

Времето претпладне во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови претежно во посеверните делови ќе има развој на нестабилна облачност...

Сервиси 23.07.20 | 12:50

Утре и за викендот локален пороен дожд и засилен ветер

Утре и за време на викендот во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота на места процесите...

Сервиси 23.07.20 | 09:45

Денеска ќе ви треба добар заштитен фактор: Температурите до 37 степении, а УВ- индексот ќе изнесува 9

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд....

Сервиси 20.07.20 | 13:39

Сончево и топло, во петок и сабота локална нестабилност

До петок времето ќе биде сончево со повремена мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, а веќе в петок и сабота во попладневните часови ќе има услови за локална...

Вести Сервиси 20.07.20 | 08:50

Времето денеска

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната...

Сервиси 18.07.20 | 13:52

Променливо облачно, на некои места и со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска и во ноќните часови ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има поинтензивни процеси...