Ознака: вредност
Фудбал 24.09.20 | 16:10

Тотенхем е најскапиот противник на еден македонски клуб: На Арената доаѓаат 775 милиони евра

Екипата на Тотенхем, која вечерва во Скопје ќе игра против Шкендија, е најскапиот фудбалски колектив што некогаш се сретнал со македонска екипа. Според податоците на...

Свет 23.09.20 | 12:43

Вредноста на Тесла падна за 50 милијарди долари

Инвеститорите ја намалија пазарната вредност на „Тесла“ за 50 милијарди долари откако извршниот директор на компанијата Елон Маск изјави дека е можно радикално намалување...

Свет 02.08.20 | 21:30

Пандемијата предизвика раст на вредноста на биткоинот

Вредноста на најпопуларната криптовалута, биткоин првпат од 9 август 2019 година достигна 12.000 долари, покажуваат податоците на берзата за криптовалути Коиндеск (Coindesk). Според...

Свет 23.04.20 | 12:17

Купувајте злато: Вредноста допрва ќе му расте

Вредноста на златото изминативе 15 месеци се покажа како успешна и стабилна, со раст на вредноста од 10 проценти, откако стратезите на Федералните резерви направија промена...