Ознака: вработен
Македонија 05.11.21 | 12:26

АНБ за апсењето на нивeн вработен

Агенцијата за национална безбедност (АНБ) во изјава за МИА во целост ги демантира наводите за апсења или инволвираност на нејзини вработени, изнесени во текот на вчерашниот...

Македонија 17.09.21 | 10:38

Отспал 20-тина минути: Вработен во УЈП фатен како дреме на работа

Вработен во Управата за јавни приходи денеска е снимен како спие на работното место. На видеото, кое до порталот „Pa Censure“ го испратил читател, се гледа како службеникот...

Црна хроника 18.12.20 | 15:26

Германски турист претепал вработен во скопски рент-а-кар

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против германски државјанин, кој се товари дека го сторил кривичното дело „тешка телесна повреда“,...

Црна хроника 02.11.20 | 11:31

Не сакал да плати патарина, па го нападнал и вработениот кој му пререкол

Вчеравечер во 20:30 часот, Б.В.(29) од тетовска Брвеница, вработен на наплатна станица Тетово-Гостивар, во СВР Тетово пријавил дека еден час претходно на работното место...

Црна хроника 13.10.20 | 15:17

Дал на одобрување возачки дозволи за лица кои немале положено возачки испит

Oдделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против Ш.Ј., помлад референт за управни работи – Скопје,...

Македонија 07.10.20 | 22:46

Мажот на Ленче Николовска стана посебен советник за односи со јавност во МЗШВ

Снимателот и монтажер Тони Николовски, сопруг на поранешната советничка на премиерот Зоран Заев, Ленче Николовска, стана посебен советник за односи со јавност на министерот...

Здравје 10.07.20 | 11:17

Вработен во Дрекслмаер нов позитивен случај на коронавирус во Кавадарци

Вработен во фабриката Дрекслмаер е новиот позитивен случај на коронавирус во Кавадарци. Ова за МИА го потврди докторот Ристе Јовановски, специјалист при кавадаречкиот...

Црна хроника 04.02.20 | 15:19

Вработен во УЈП приведен за поткуп

Вработен во УЈП Тетово, денеска околу 12:30 часот на улица „Кеј Вардар“ во Гостивар, е приведен од полициски службеници поради барање и примање поткуп. МВР соопшти дека...

Црна хроника 01.02.20 | 11:34

Поради казна нападнат вработен на Градски паркинг

Вчера околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, З.М.(59) и Г.М.(34), двајцата од с.Љубодраг, кумановско, физички го нападнале Ж.К.(50)...

Економија 15.01.20 | 17:14

Измамник се јавувал кај граѓани и барал пари за да им врати заостанати пензии

Измамник се јавувал кај граѓани и барал пари за наводно да им врати заостанати пензии на нивни блиски, објави „Сител“. Информацијата која се појави на социјалните мрежи...

Црна хроника 08.10.19 | 15:41

Гостин истепал вработен во скопски хотел оти не бил задоволен од услугата

Вчера во СВР Скопје, Д.К.(25) од Скопје пријавил дека околу 16.15 часот, додека бил на работно место во угостителски објект – хотел, бил физички нападнат од едно лице. Како...

Црна хроника 27.09.19 | 17:44

Maж со нож се заканувал на вработен во „Ситимол“

Вчеравечер околу 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен салон на мобилен оператор во трговскиот центар „Ситимол“ на ул.„Борис Трајковски“, по претходна...

Црна хроника 24.09.19 | 17:10

Нападнат вработен во ЈП „Национални шуми” во Гостивар

Вработен во Јавното претпријатие „Национални шуми” – Гостивар вчера бил физички нападнат од две лица. Во Полициската станица Гостивар вчера околу 16:45 часот биле лишени...

Црна хроника 04.09.19 | 11:55

Не му исплатил неколку плати, па му го запалил џипот и го полеал газдата со бензин

Револтиран оти не му биле исплатени неколку плати поранешен вработен во скопска фирма од Кисела Вода вчера му го запалил џипот, а потоа со бензин го полеал и газдата. Случајот...

Семејство 12.08.19 | 23:18

Осум деца во Црешнево се осудени на мизерија затоа што татко им е вработен

Осум малолетни деца во планинското село Црешнево во општина Македонски Брод се осудени на секојдневна битка со глад и нexигиената само затоа што нивниот татко е вработен....

Црна хроника 04.02.19 | 22:21

Поранешен вработен ги натепал сегашниот и бившиот директор на кичевската гимназија

Две лица од кичевското село Зајас, Ш.Ј. (58) и неговиот син Ш.Ј (25), денеска, околу 11 часот, на булеварот „Ослободување“ во Кичево, започнале вербална расправија, а потоа...