Ознака: вознемирувачко
Балкан 17.11.22 | 12:38

Ученици малтретираат професорка на час, еден ѝ го трга столот и ја паѓа на земја

Српската јавност е револтирана откако се појави видео на кое се гледа како ученици од Техничкото училиште во Трстеник малтретираат професорка. Ovo je odraz društva u Srbiji. Kada...

Балкан 02.11.22 | 20:26

Семејството од интернет дознало за злоставувањето на жената, веднаш си ја земало

Семејството си ја земало злоставуваната бабичка, која една година престојувала во домот за стари лица во Пеќ, соопштуваат косовските медиуми. Нејзините блиски не...

Балкан 02.11.22 | 18:32

Вознемирувачко видео: Медицински сестри тепаат бабичка, се смеат доека плаче и ја снимаат во дом за стари лица

Портпаролот на полицијата на Пеќ Фадиљ Гаши ја потврди веродостојноста на видеоснимката која деновиве се шири по интернет. На снимката медицинска сестра ѝ влепува...

Балкан 29.10.22 | 11:15

Вознемирувачко видео во кое татко претепува ќерка и ја шутира по стомакот го крена Белград на нозе

Видеото на кое се гледа како човек напаѓа помладо девојче, за кое се наведува дека е негова ќерка, кое на крај и го шутира по стомакот додека лежи на земја, ги вознемири...

Свет 16.08.22 | 09:21

Три лица загинаа откако влегоа да пливаат во Црно Море

Три лица загинаа, а две се повредени по експлозијата на непозната направа додека пливале во Црното Море во јужниот украински регион Одеса, соопшти локалната полиција. Несреќата...

Балкан 04.08.22 | 16:47

„Во Земун најдовте да се к*рчите?“: Вознемирувачко видео од тепање кружи по социјалните мрежи

На Телеграм кружи вознемирувачко видео од тепање и малтретирање на две млади момчиња на сред улица во Земун, Србија. На снимката се гледаат раскрвавени момчиња со искинати...

Свет 27.04.22 | 22:00

Снимката на која се гледа неконтролираното тресење на раката на Путин ја вознемири јавноста

Снимка од Владимир Путин повторно ги разгоре сомнежите дека рускиот претедател има големи здравствени проблеми. Станува збор за видео кое се прошири во јавноста деновиве,...

Свет 04.03.22 | 22:34

„Докрајчи ме, те молам“: Украинец застрелан пред очите на синот дури се евакуирале

Вознемирувачко видео од татко и син кои се обидуваат да се евакуираат се шири на социјалните мрежи. Како што пренесува „Радио Слободна Европа“, тие се обидувале да...

Естрада 30.10.21 | 11:00

„Не ти судиме, само сме уплашени за тебе“: Загрижувачки фотографии од Тара Рид ја оставија јавноста запрепастена

Јaвноста остана запрепастена од црно-белите фотографии кои американската актерка Тара Рид, на многумина позната по улогата на Вики Лејтам во филмовите „Американска...

Свет 22.04.21 | 13:16

„Умри, умри!“: Медицинска сестра нападна возач, го давела и го гризела за врат

Возач на Убер беше нападнат од клинетка, а целиот инцидент беше снимен од внатрешните камери на возилото. Нападот се случил на 17 април во Сент Петерсбург во Флорија,...

Балкан 08.03.21 | 12:24

(ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ): Полициска бруталност ги излеа Грците на улица – немири во Атина

Во предградијата на Атина во неделата избувнаа судири меѓу полицијата и граѓаните по бруталната интервенција на полициските службеници за да се провери дали граѓаните...

Балкан 07.03.21 | 18:49

Две минути хорор: На прес беа објавени снимките од злосторствата на Беливук и бандата, самите ги снимале измачените жртви

Анализа на ситуацијата на Косово и притисоците од надвор, забрзување на вакцинацијата, борбата против ораганизираниот криминал и набавка на опрема на безбедоносните...

Мода и убавина 03.03.21 | 23:19

Белграѓанки унаказени во салон за убавина: Како жртви од пожар сме!

Застрашувачки фотографии на унаказени Србинки кружат на социјалните мрежи. Сите тие после таканаречениот бразилски естетски зафат добиле страшни красти, изгореници...

Скопје 21.12.20 | 13:21

Глутница улични кучиња го растргнаа белиот паун во дворот на црквата „Св. Архангел Михаил“

Глутница улични кучиња го растргнале белиот паун Белан кој го красеше дворот на црквата „Св.Архангел Михаил“ во скопската населна Автокоманда, соопштија на својот...

Свет 15.11.20 | 17:59

Ерменците ги откопаа своите блиски и ги запалија домовите пред засекогаш да го напуштат Нагорно Карабах

Потресни фотографии од Нагорно Карабах денеска го обиколија светот. Жителите Ерменци од селата во овој регион вчера масовно ги напуштија своите домови, а после тоа...

Свет 03.11.20 | 10:03

Терористот ранува момче, се враќа да го доврши

На социјалните мрежи се појави снимка синоќешниот организиран терористички напад во Виена, Австрија во кој загинаа најмалку три лица, а 17 се повредени. На видеото се...

Свет 16.10.20 | 21:27

Вознемирувачко видео од местото на нападот во Париз

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе го посети предградието на Париз, Конфлан Сент-Онорин, каде беше обезглавен наставник од родител на ученик, кој за време на...

Калеидоскоп 22.09.20 | 10:57

7кг влакна извадени од стомакот на 17-годишно девојче

Докторите во Индија хируршки отстранија топка од влакна тешка 6.8 килограми од стомакот на 17-годишната Кумари, која пред една недела беше хоспитализирана поради силни...

Здравје 17.08.20 | 12:39

Имајте го ова фото на ум следниот пат кога ќе ја извадите маската, порача водителката после борбата со ковид-19

Спортската новинарка и уредничка во ХРТ, Мирна Зидариќ, која во јуни се излекува од короанвиурсот, на „Твитер“ објави вознемирувачка фотографија со една од многуте...

Балкан 05.08.20 | 22:25

Вознемирувачки фотографии: Врапчиња настрадаа во силното невреме во Подгорица

Силното невреме што синоќа погоди поголем дел од Црна Гора, ги поплави улиците во Подгорица и причини материјална штета. Црногорските медиуми објавија дека во невремето...