Ознака: возило
Патувања 20.03.23 | 21:28

Полно со ѓубре до горе: Дали е ова највалканото возило на светот?

Полицијата во Нојбранденбург, Германија објави фотографија од највалканиот автомобил на светот. Прирутинска контрола на 68-годишниот возач полицајците останале шокирани. Volkswagen...

Црна хроника 06.03.23 | 19:43

На автопатот Гевгелија – Скопје во „цитроен џампер“ пронајдени 20 лица мигранти

На автопатот Гевгелија – Скопје, после клучка Смоквица, изутрината во 02.10 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица,...

Црна хроника 19.01.23 | 17:50

Опожарено возило во Карпош

Денеска (19.03.2023) во 02.54 часот М.Б.(50) од Скопје пријавил дека пред неговата куќа на подрачјето на Карпош две лица предизвикале пожар на неговото патничко возило „ауди“...

Црна хроника 14.10.22 | 17:26

Се запали товарно возило на ЈП „Комунална хигиена“

На 13.10.2022 во 07.54 часот во СВР Скопје било пријавено дека на „бул.8 Септември“ настанал пожар во товарно возило во движење „ивеко“, со скопски регистарски ознаки, сопственост...

Црна хроника 28.09.22 | 16:07

Потрагата се засилува по лицето кое со „голф 4“ падна вчера во водите на Вардар кај Желино

И денеска од раните утрински часови потрагата е продолжена и се засилува по лицето кое со приватно моторно возило „голф 4“ падна вчера во водите на реката Вардар кај...

Црна хроника 10.09.22 | 17:53

Скопјанец удрил во канделабра пред Бугарска амбасада и во две возила на амбасадата и избегал

На 10.09.2022 во 03.20 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.”Митрополит Теодосиј Гологанов”, пред Амбасадата на Р.Бугарија, патничко возило „опел зафира”, со скопски...

Патувања 25.08.22 | 10:39

Проверете за вашиот модел возило: Уште колку километри можете да поминете откако ќе ви светне „црвено“

Kолку километри можете да поминете откако ќе се запали светлото за гориво? Ова е важна информација посебно за балканските возачи, па британскиот портал Compare The Market се...

Црна хроника 21.08.22 | 12:52

Приведен криминалец од Скопје кој запалил возило „БМВ“

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје на Граничниот премин „Долно Блаце“ синоќа го лишиле од слобода Б.М. (25) од Скопје, кој во мај годинава...

Црна хроника 26.07.22 | 20:06

Возило на МВР гореше во движење

На 25.07.2022 во 16.03 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Слупчане, липковско, настанал пожар во возило во движење „опел фронтера“, сопственост на МВР. Пожарот бил...

Црна хроника 21.07.22 | 11:58

СВР со детали: Запалено возило „пежо“ во Прилеп, зајакнато полициско присуство

Во Прилеп, во еден часот по полноќ во пожар изгоре патничко моторно возило. На улицата „Киро Нацевски Фетак“ изгоре возило марка „пежо“ сопственост на прилепчанецот...

Скопје 21.07.22 | 10:54

Стефковски: Обезбедивме ново возило за детската градинка во Ченто

Денес 21.07.2022 година, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефсковски беше во посета на ЈУДГ 25 Мај во Ченто каде што денес пристигна новото возило наменето за доставување...

Црна хроника 06.06.22 | 17:07

Приведени три лица кои палеле возила

Полициски службеници од ОВР Кичево во координација и содејство со полициски службеници од Сектор за општ и насилен криминал – Оддел за криминалистичка полиција при...

Црна хроника 28.02.22 | 09:57

Оружје и дрога пронајдени во автомобил во Непроштено

Во тетовското село Непроштено, синоќа во 20.25 часот полициски службеници од Полициското одделение Теарце ги лишиле од слобода А.С.(58), А.Б.(26), Ч.М.(21) и двајца малолетници,...

Црна хроника 15.02.22 | 12:33

Возило удри во пешак: Веднаш бил пренесен во прилепската болница

Во Прилеп тешко повреден жител на крушевско село. На 14.02.2022 во 13.30 часот било пријавено дека во Прилеп, на ул.„Орде Чопела“, патничко возило „опел вектра“, со прилепски...

Македонија 24.01.22 | 13:19

Владата се правда: Не подаруваме возила туку постапуваме по обврските кои произлегуваат од Законот за влада

Владата нема ниту право, ниту постои таква законска можност или обврска, на кој било поранешен премиер или на кој било друг функционер да подарува возила, порачаа денеска...

Црна хроника 23.01.22 | 10:37

МВР: 11 возачи управувале возило под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Полициски службеници од СВР Битола на (22/23.01.2022) од 22.00 до 04.00 часот, спровеле акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол....

Црна хроника 16.12.21 | 17:34

Во Гостивар украдено возило на „Државни патишта“ – клучот бил на бравата

Вчера во 16.10 часот во СВР Скопје, Б.Т.(56) од Гостивар пријавил дека во 16.00 часот на ул.„Ѓорче Петров“ било одземено патничко моторно возило „хјундаи“, со скопски регистарски...

Црна хроника 31.10.21 | 18:19

Изгоре „пасат“ во Грчец

На 31.10.2021 во 01.40 часот во СВР Скопје, Ш.И.(33) од с.Грчец, скопско, пријавил дека во дворот од куќата било опожарено неговото возило „пасат“. Повредени лица нема. Се работи...

Балкан 03.10.21 | 11:50

Морничава сцена: Фотографии од запалениот автомобил на семејството Ѓокиќ, убиецот веројатно се возел со нив

Полицијата утринава го продолжи увидот во атарот на селото Тешиќ на местото каде претходниот ден беше пронајден запалениот автомобил Фолксваген пасат на семејството...

Македонија 24.09.21 | 16:37

Како бункер со дрога останал „невидлив“ – Царината обелоденува детали за случајот

Дрогата е пронајдена во запленето возило во 2016 година. Тогаш „крајслерот“ бил проверуван и со кучиња, но дрогата не била пронајдена во специјалниот бункер. Таа пет...