Ознака: внука
Македонија 07.12.20 | 12:01

Бугарските војници жив го закопале, па го откопале да го расечкаат: Внуката на Првата улица до владата го носи името на Благој Страчков

Народниот херој Благој Страчковски бил жив закопан од бугарските војници откако извикал дека партизаните ќе победат. Првата улица до зградата на владата во Скопје...

Македонија 24.10.20 | 08:41

Внуката на Делчев: Гоце ќе се преврти во гроб, ако знае дека се води полемика дали тој е Македонец

Најмалата внука на Гоце Делчев, Катерина Трајкова Нурџиева, во видео порака од 08.06.2018 година, многу јасно порачува дека Делчев и неговата фамилија секогаш биле посветени...

Црна хроника 25.06.20 | 13:38

Притворен чичкото кој сексуално ја нападна својата 13-годишна внука

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против жител на битолско село, за сторено кривично дело „полов напад врз дете...

Естрада 18.09.19 | 19:37

Да ви го стопи срцето: Малата Ема пее песна посветена на трагично настраданиот дедо Шабан

Илда Шаулиќ, ќерка на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, кој загина на почетокот на годинава, објави емотивна песна „Солза“, која ја посвети на трагично настраданиот...

Калеидоскоп 08.09.19 | 23:14

Амди Бајрам ќе ја мажи внуката

Македонскиот политичар и пратеник Амди Бајрам во скопскиот хотел „Александар Палас“ прави веридба за внуката, објави „Скопје1“. На забавата специјални гости се Џеј...

Калеидоскоп 02.08.19 | 14:32

Страдала од депресија: Внуката на Кенеди почина од предозирање

Дваесет и двегодишната Серша Кенеди, внука на Роберт и Џон Кенеди, вчера почина во болница , најверојатно од предозирање, пренесуваат американските медиуми. Трагедијата...

Свет 09.04.19 | 11:57

Внуката на Садам Хусеин открива шокантни детали: Ќе ја кажам вистината за своето семејство

Луѓето имаат погрешна претстава за тоа што се случило во Ирак, изјавила внуката на ирачкиот лидер Садам Хусеин – Харез Хусеин Камел. Таа се надева дека нејзината...

Култура 09.04.19 | 11:00

Внуката на Беличанец емотивно: Нема доволно солзи да те исплачат, те сакаме вечно!

Внуката на Билјана Беличанец со емотивен статус се прости од својата тетка, идол и муза. Младата девојка пишува дека Беличанец беше таа која знаеше како да ги маѓепса...

Македонија 27.01.19 | 22:42

Ванковска: Човек кој манипулира со своето внуче е бескрупулозен и нехуман со туѓите деца

Министерот за здравство, Венко Филипче во интервју за „Радио Слободна Европа“ изјави дека вакцинирањето на неговата внука било со цел да ги увери граѓаните дека вакцините...

Македонија 27.01.19 | 10:43

Филипче призна: Не ја вакцинирав внуката со МРП вакцина

Министерот за здравство, Венко Филипче во интервју за „Радио Слободна Европа“ изјави дека вакцинирањето на неговата внука било со цел да ги увери граѓаните дека вакцините...

Здравје 12.01.19 | 10:13

Гасете светло, Филипче ја вакцинира внуката со игла со капаче

„Единствено добро што родителите можат да направат за своите деца е да им овозможат добро здравје, грижа и многу љубов. Утрово, во амбулантата Млин Балкан ја вакциниравме...

Здравје 10.01.19 | 13:14

Филипче ја однесе внуката на вакцина во „Млин Балкан“

Министерот за здравство Венко Филипче, како дел од кампањата за вакцинирање на децата, денеска во поликлиниката „Идадија“ ја вакцинираше внуката Илина и објави на...