Ознака: внук
Калеидоскоп 01.04.20 | 23:39

Фотографија на која никој не остана имун

Фотографијата која веднаш доби над милион лајкови е направена во ирскиот град Дргоеда. Ова е малиот Фаолин, по галски „мал волк“, кој имаше само неколку дена кога неговиот...

Свет 28.02.20 | 10:06

Си го застрелала внукот дури правела селфи за „Инстаграм“

Девојка со пиштол го застрелала својот 10-годишен внук од сестра, додека го чувала. Инцидентот се случил кога таа сакала да направи самослик. Повреденото момче е во тешка...

Црна хроника 27.02.20 | 22:37

Со нож ги нападнал братот и внукот во двор од семејната куќа

Семејна драма во Ресен вчера попладне, откако по расправија настанала и тепачка помеѓу двајца браќа, по што синот на едниот од нив се вмешал. Вчера во 17 часот и 40 минути...

Естрада 20.02.20 | 19:35

Кили го покажа внукот Аниш Круз

Актерот Кирил Поп Христов – Кили, кој веќе подолго време живее во Еквадор, деновиве на „Фејсбук“ објави фотографија од внукот Аниш Круз. Внук мој насладок, напиша Кили. Малиот...

Македонија 23.01.20 | 15:30

Рускоска си го вработила внукот во ОЈО Скопје, а Антикорупциска не видела судир на интереси

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска ја искористила својата позиција за да си го вработи внукот како обвинител во Основното...

Црна хроника 16.01.20 | 10:58

Дедо си го згазнал петгодишниот внук додека го паркирал автомобилот

Петгодишно дете се здобило со тешки повреди додека неговиот дедо паркирал автомобил во двор од куќа. Случајот информира МВР, е пријавен пред вчера попладне, а случен...

Црна хроника 20.12.19 | 21:26

Детали за несреќата во Тафталиџе: Шура уби зет, а рани внук

Министерството за внатрешни работи ја потврди веста за убиството во скопската населба Тафталиџе. На 20.12.2019 околу 19,40 пријавено е дека во продавница на ул. „Московска“...

Естрада 11.09.19 | 10:35

Ќерката на Маја Оџаклиевска избегала, пејачката сама се грижи за внукот со аутизам

Откако ќерката на Маја Оџаклиевска,Теа си заминала од Белград пејачката сама се грижи за внукот Лука, кој има аутизам. Теа е помалата ќерка на Маја, за која таа ѝ претходно...

Балкан 15.07.19 | 10:23

Ги убил зетот и внукот, а тешко ги ранил снаата и другиот внук

Во Књажевац синоќа со куршуми од пушка биле убиени две и тешко ранети две лица. Едно лице починало на лице место, друго во болница откако во нив пукал роднина со пушка....

Црна хроника 10.06.19 | 16:05

Дедо со нож го нападнал внукот

Вчера околу 15.20 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„8-ма Велешка Бригада“, во дворот од неговата куќа, А.Р.(75) со нож му нанел повреда на неговиот внук А.В.(28) од...

Калеидоскоп 09.06.19 | 22:01

Ноа наполни 11 месеци: Росана објави фотографија од внукот

Пејачката Росана Сариќ- Тодоровска објави фортографија од внукот Ноа, кој следниот месец ќе го прослави првиот роденден. На баба и на дедо, сонце наше, наша душа мила....

Семејство 09.06.19 | 11:16

Дете на моето дете, фала ти, животе!

Водителката Сузана Турунџиева, која за педесеттиот роденден го доби најубавиот подарок што може да ѝ го даде животот, внукот од ќерката Лора, сподели заедничка фотографија...

Скопје 07.05.19 | 19:06

Внукот на Мајка Тереза не успеа лично да го дарува Папата

Внукот на Мајка Тереза, скопјанецот Алојз Гомбар и неговата ќерка имаа блиц средба со папата Франциско во Спомен куќата на светицата на улица „Македонија“, но тој не...

Црна хроника 26.04.19 | 12:00

Другарот стоел, па ја нападнал бабата, додека внукот и ја крадел кесата со пари

Основното јавно обвинителство во Велес по сеопфатна постапка до Основниот суд Велес поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 23 години за кривично дело...

Црна хроника 25.04.19 | 14:32

Поднесено обвинение за внук кој си ја ограбил бабата

Основното јавно обвинителство во Велес до велешкиот Основен суд поднесе обвинение против 23-годишно лице за кривично дело „разбојничка кражба“. Обвинетиот, кој е внук...

Македонија 09.04.19 | 11:41

Бабо, мораш да одиш да гласаш за Пендаровски!

Уште едно воспевање од митинзите на СДСМ: Потсетете се и на останатите: Ода на лудоста: Премиере Зоран Заев, душо која крвавеше, подрипнувам кога те слушам!

Сцена 09.04.19 | 11:17

Нова кавга во семејството: Мајката на Филип Живојиновиќ ѝ е лута на Лепа Брена поради внукот

Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред еден месец и на свет го донесе синот Александар. Како што пренесуваат српските медиуми наводно во семејството започнале...

Македонија 28.03.19 | 13:10

По братот, градоначалничката Петровска си го вработи и внукот

Нов случај на непотизам поврзан со битолската градоначалничка. Откако Наташа Петровска си го вработи братот како наставник по математика во ОУ „Елпида Карамнди“,...

Калеидоскоп 07.03.19 | 14:59

Внукот на Тито открил што му рекол дедо му пред смртта и каде е погребан

Јошка Броз, внук на некогашниот претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито, открил што му признал неговиот дедо и што сметал Тито дека му е најголема грешка. После првата операција...

Црна хроника 19.02.19 | 11:44

Такси возило удрило дедо и внук на пешачки премин во Штип

Такси возило утрово удри во двајца пешаци на пешачки премин во централното градско подрачје во Штип. Пешаците, кои биле дедо и внук, се здобиле со телесни повреди. Несреќата...