Ознака: ВМРО-ДПМНЕ
Македонија 17.02.20 | 15:42

Правниот тим на ВМРО ДПМНЕ ќе ја разгледа постапката како беше донесен Законот за ЈО во Собранието

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски изјави дека правниот тим на ВМРО ДПМНЕ и правната комисија ќе ги разгледа сите можности за проценување на постапката...

Македонија 16.02.20 | 19:29

Мицкоски: Моите принципи се чесност, работа и правда

За мене лично и за мојата партија ова е битка на принципи. И мојата визија за Македонија почива на три фундаменти. Прво, чесност и честитост по која работам. Второ, работа...

Македонија 16.02.20 | 16:47

Оваа криминално-рекетарска банда предводена од Заев и СДСМ продолжува со насилнички начин на донесување на законите во Собранието

Продолжуваме со посетите, денес овде во Кочанско ги посетивме населените места Горни и Долни Подлог, сега се наоѓаме во Оризари. Разговараме со луѓето и морам да ја пренесам...

Македонија 16.02.20 | 00:54

„Република“ дознава – ВМРО-ДПМНЕ нема намера да предложи ново име на местото на Мизрахи

Извори блиски до ВМРО-ДПМНЕ брифираат за Република дека во врска со барањето од Спасовски за да партијата предложи нов министер за труд и социјална политика, ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 15.02.20 | 19:37

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се плаши да се соочи со народот и затоа по секоја цена бега од избори

ВМРО-ДПМНЕ излезе со неколку факти на денот по денешните случувања во Собранието. 1. Заев се плаши да се соочи со народот затоа по секоја цена бега од избори 2. Хибридниот...

Македонија 15.02.20 | 16:30

Што ли треба повеќе Русковска и Јовевски да слушнат за да ја прошират истрагата за милионскиот рекет

Зоран Заев е нервозен и очаен човек. Фатен во криминал, тој на очиглед на целата јавност тргува како на пазар со демократските вредности, правната држава и со државните...

Економија 14.02.20 | 07:35

Мицкоски: Се обврзуваме да креираме економски развој кој ќе креира раст на просечните плати за 25% и пензиите за 20%.

Во вечерашното издание на емисијата “Што не е јасно?” гостуваше Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски. Во однос на понудените мерки и проекти од страна...

Македонија 13.02.20 | 17:55

Дали со аудиоснимката од свиркачи се потврди спрегата меѓу Заев и Боки 13?

Зоран Заев е сценаристот и режисерот на случајот „Рекет“ и тоа веќе сите го знаат. Зоран Заев е „капо ди тути капи“ и Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој...

Македонија 13.02.20 | 10:46

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Вчерашната аудиоснимка докажа дека мозок на „Рекет“ и финансиер на Боки 13 е Зоран Заев

Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ на својата последна седница расправаше за актуелната општествено политичка состојба и подготовката на партијата околу предвремените...

Економија 12.02.20 | 23:12

Славески: За еден цел мандат ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 %

Членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески вечерва во емисијата „Топ Тема“ изјави дека сосема e реално идната влада на ВМРО-ДПМНЕ да ги зголеми платите...

Македонија 12.02.20 | 17:36

Џафери го отфрли предлогот на ВМРО ДПМНЕ за распуштање на Парламентот

Талат Џафери, претседателот на Собранието на Македонија го отфрли предлогот на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ за распуштање на Парламентот. Пратениците на ВМРО ДПМНЕ...

Македонија 12.02.20 | 11:32

Џафери денеска да закаже седница за распуштање на Собранието, бараат од ВМРО-ДПМНЕ

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара денеска претседателот на Собранието Талат Џафери да закаже пленарна седница, со, како што изјави координаторот Никола Мицевски,...

Македонија 11.02.20 | 16:10

„Криминално рекетарската банда на Заев и на СДСМ се махери само во затворање фабрики“

Обновата пред секој дом, обновата во секој град доаѓа. Денес сме овде во Пробиштип, ги посетивме неколку фабрики меѓу кои и една конфекција. За жал она на што сме сведоци...

Македонија 10.02.20 | 18:35

Мицкоски се сретна со турскиот амбасадор Секизкок: СДСМ преку уцени и закани сака шверцерски да го протурка Законот за ЈО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретнал со амбасадорот на Република Турција во Македонија, Хасан Мехмет Секизкок. На средбата се разговарало...

Македонија 10.02.20 | 15:56

Излегува на чистина уште една лага на Заев, се удира во ѕид и зарибува неговата машина за лаги

Насилничкото и шверцерско туркање на законот за јавно обвинителство ја потврдува намерата на Зоран Заев за бегство од одговорност за скандалите, криминалиите и аферите...

Македонија 10.02.20 | 15:42

Мицкоски: Паднаа маските, Зоран Заев се бори за амнестија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција изјави дека Зоран Заев со Законот за Јавно обвинителство покажува страв, од докази кои вели ќе...

Македонија 10.02.20 | 14:52

Следете во живо: Мицкоски со прес-конференција во 15 часот

Во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 15 часот ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати...

Македонија 10.02.20 | 10:52

ВМРО-ДПМНЕ: Заев сака амнестија и за себе со новиот закон за обвинителство, повторно се купуваат и уценуваат пратеници!

Повторно се наметнуваат законски решенија кои се спротивни на интересите на македонските граѓани. Гласот на пратениците и граѓаните кои ги претставуваат е злоупотребен,...

Економија 09.02.20 | 17:12

Мерките што подразбираат намалување на данокот, персоналниот данок, презентирани пред Регионална Стопанска Комора

Како дел од теренските активности ВМРО-ДПМНЕ т.е. „Обновата пред вашиот дом“ и „Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вашиот град“ разговаравме со претставници од Регионалната...

Македонија 09.02.20 | 17:06

Мицкоски: Очекувам собранието да биде распуштено во среда

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Кавадарци каде ги презентира мерките кој тој самиот ги презентираше вчера, беше запрашан дали очекува во среда собранието...