Ознака: Влатко Илиевски
Музика 02.07.20 | 10:13

Никогаш не се лутеше, сè решаваше со насмевка, вели таткото на Влатко Илиевски

Денеска Влатко Илиевски требаше да наполни 35 години. Пејачот, автор, актер и водител почина на 6 јули во 2018 година. Како што открива неговиот татко за „Женски магазин“,...

Сцена 15.09.19 | 21:26

Елена Ристеска: Ќе најдеш слика од времето и ќе те погоди како нож

Пред околу една година македонската естрада се прости од Влатко Илиевски, а пејачката Елана Ристеска не можеше да ја сокрие тагата што ја чувствува од загубата на својот...

Естрада 07.07.19 | 16:39

Влатче, недостасуваш до грч

Македонската лото-девојка Марјана Станојковска со емоции се сеќава на својот пријател и некогашен водителски партнер, пејачот Влатко Илиевски кој за жал почина пред...

Естрада 06.07.19 | 21:32

Една година без Влатко Илиевски – Помалку познати нешта кои му беа во срце, но ретко зборуваше јавно

На денешен ден пред една година не напушти Влатко Илиевски. Тешко се прифаќа фактот дека повеќе го нема, особено кога на радио или ТВ во спомен ќе ги слушнеме и погледнеме...

Калеидоскоп 28.06.19 | 09:30

В сабота помен за Влатко Илиевски

Семејството на Влатко Илиевски соопшти дека во сабота на 29 јуни од 10 часот ќе се одржи едногодишен помен за прерано починатиот пејач. Поменот ќе се одржи градските гробишта...

Естрада 17.04.19 | 21:34

Тамара низ солзи: Влатко Илиевски беше светла точка во мојот живот

Тамара Тодевска се расплака во емисијата „Б со точка“ кај легендарниот радио и ТВ водител и диџеј Драган Б.Костиќ. Поп-пејачката ја совладаа емоции кога Костиќ ѝ покажа...

Музика 17.04.19 | 16:51

Тамара го виде него и се расплака среде емисија

Македонската пејачка и претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска гостуваше во емисијата „Б.“ каде низ фотографии се потсетуваше на разни периоди од својот живот. Кога...

Музика 06.03.19 | 22:51

Четири славејчиња со песна за Влатко: Со тебе пораснавме, а сега те нема

Четири девојчиња од хорот на „Златно славејче“ напишаа и снимија песна за Влатко Илиевски, пејачот и актер кој почина минатото лето, а десет години беше водител на...

Вести 31.12.18 | 12:35

За Вас бијат камбаните… Ги испративме, но нема да ги заборавиме…

2018 – година во која се опростивме од многу значајни имиња. Година во која отидоа, но не заминаа великани, легенди, луѓе за паметење… Ги споменуваме, ќе ги споменуваме…...