Ознака: владо мисајловски
Македонија 02.07.20 | 14:17

Мисајловски: Обновата се крие во младите

Обновата се крие во секој од нив, бидејќи тие се генерацијата врз која во иднина ќе се темели нашата држава. Тие се оние кои ги следат трендовите и стандардите во поразвиените...

Македонија 01.07.20 | 22:57

Мисајловски до Адеми: Велите Албанец премиер, а не им се обраќате на гласачите Македонци

Ова е гола реторика која се употребува само пред избори, вака ја оцени идејата на ДУИ за прв премиер Албанец, носителот на листа од втората изборна единица, Владо Мисајловски. Тој...

Македонија 01.07.20 | 21:59

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати ултиматум, ќе направиме влада со оној што ќе ја прифати нашата програма

Во минатото видовме дека СДСМ едно говореше а друго направи и прифати. Го нарекуваа ДУИ нужно зло па направија коалиција со нив, потсети Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ...

Економија 01.07.20 | 21:35

Мисајловски: Ако некој градел и има проекти тоа е ВМРО-ДПМНЕ

Водам позитивна кампања во која има околу 1.000 проекти. Нудиме обнова на инфрастуктурата, поголеми плати и пензии. Сакам да ги убедам граѓаните дека има иднината тука...

Македонија 01.07.20 | 20:05

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како...

Македонија 30.06.20 | 17:29

Мисајловски: Ќе изградиме многу нови училишта, но и ќе ги реконструираме старите

Го посетив и основното училиште “Тихомир Милошевски” во населеното место Ново Село, Ѓорче Петров. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Бојан Стојаноски констатиравме...

Вести 30.06.20 | 16:56

Мисајловски во манастирот “Св.Трифун” во село Кучково: ВМРО-ДПМНЕ е чувар на демохристијанските вредности

Носителот во втората изборна единица Владо Мисајловски денеска го посети манастирот Св. Трифун во селото Кучково. ВМРО-ДПМНЕ е чувар на демохристијанските вредности...

Македонија 30.06.20 | 16:11

Мисајловски во Кучково: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на зачувување на историското богатство во Македонија

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и носител на листата во изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше во посета на манастирот „Свети Трифун“ во селото Кучково. Дојдов...

Македонија 30.06.20 | 13:46

Празна пољана: Мисајловски даваше изјава пред Клиничкиот центар што го „изгради“ СДСМ

Денеска се наоѓам во Ѓорче Петров а зад мене се наоѓа Клиничкиот Центар на СДСМ. Со скапите реклами што ги најавуваат од СДСМ дека градат клинички центар, можете да погледнете...

Економија 29.06.20 | 23:50

Мисајловски: Имаме 1.000 проекти за експресни патишта и поголеми пензии и плати

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски вечерва се пред Кумановчани вети дека ќе разговара за сите проблеми што ги тиштат, за урбаниот хаос што се...

Економија 29.06.20 | 20:39

Да имаме 20 отсто поголеми пензии, поголеми плати, младите да се вработат, тоа е обновата!

„Да победиме, да победи Република Македонија. Да победи Обновата. Да имаме 20 % зголемени пензии, да има поголеми плати, многу млади луѓе да се вработат. Тоа е Обновата,...

Економија 29.06.20 | 17:55

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и носител на листата во изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше на средба со граѓаните во скопската населба Шуто Оризари. Луѓе...

Македонија 29.06.20 | 17:08

Енергијата, знаењето, полетноста и креативноста се квалитетите кои мора да се искористат во обновата на нашата држава

Владо Мисајловски, носителот на пратеничката листа на ВМРО ДПМНЕ во изборната единица број 2 денеска беше во посета на општина Гази Баба и оттаму порача дека младите...

Македонија 28.06.20 | 23:16

Мисајловски: Жената е еден од темелите на нашата визија за обновата

Жената која е свесна за својата улога во општеството, заштитена од секаков вид на насилство, едуцирана, економски самостојна, почитувана и среќна е еден од темелите...

Скопје 28.06.20 | 16:58

Мисајловски во Чаир: СДСМ ветуваа дека ќе има 500 евра плата па заборавија на ветувањето

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица Владо Мисајловски, денеска се сретна со граѓаните во Чаир, каде ја претстави својата програма. Кога  од СДСМ ветуваа...

Македонија 27.06.20 | 20:15

Мисајловски во Железара: Луѓето тука долги години не дочекале да се реализира некој инфраструктурен проект

Носителот во втората изборна единица Владо Мисајаловски го посети населеното место Железара и ги слушна проблемите на тамошните жители. Луѓето тука велат дека долги...

Македонија 27.06.20 | 19:40

Мисајловски: Сакаат достоинствена и горда Република Македонија, а ние се обврзуваме тоа да им го овозможиме

Велат дека во нив е мудроста и искуството, па токму затоа средбите со нив ми се драги и од огромна полза. Се сретнав со пензионерите од населеното место Хиподром, општина...

Македонија 27.06.20 | 18:21

Мисајловски: Власта ги заборави жителите на „Железара“

Попладнево дојдов во населеното место Железара, општина Гази Баба. На средбата со жителите од оваа населба со мене присуствуваа и кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина...

Македонија 27.06.20 | 16:32

Мисајловски: По победата на 15 јули, Куманово ќе биде обновено!

Кумановчани силно не поддржуваат и работат на промоцијата на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните четири години, кои треба да бидат години на #ОбноваНаМакедонија....

Македонија 27.06.20 | 13:58

Мисајловски од Куманово: Се обврзуваме на проекти и обнова на Македонија додека СДСМ крадат и продолжуваат со митото и корупцијата

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на градот Куманово. Тој од таму вели дека пред граѓаните ја претставиле програмата...