Ознака: владо мисајловски
Македонија 28.04.19 | 00:50

Мицкоски и Мисајловски заедно го дочекаа Христовото воскресение

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Владо Мисајловски со семејствата го дочека најголемиот христијански празник Велигден...

Македонија 23.04.19 | 23:46

Мисајловски: ВМРО ДПМНЕ 53 пратеници, СДСМ 40, Беса и Алијансата 12

ВМРО-ДПМНЕ се врати, СДСМ тоне јако. Доколку власта прифати предвремени парламентрани избори опозицијата ќе победи со плус 10 пратенци, прогнозира потпретседателот...

Македонија 23.04.19 | 19:18

Владо Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се врати

ВМРО-ДПМНЕ се врати. Брендот колку и да пробаа да го турнат и прогонат никој тоа не може да го направи. ВМРО-ДПМНЕ не е само политичка партија, тоа е ген во скоро сите Македонци,...

Македонија 22.04.19 | 12:13

Мисајловски: Денот по утрото се познава

Денот по утрото се познава. Имајте убав ден мој народе македонски, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на Фејсбук. Инаку, ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат...

Македонија 19.04.19 | 21:03

ВМРО-ДПМНЕ е народот, а пак народот е МАКЕДОНИЈА!

Во пресрет на изборниот молк кој започнува од полноќ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил порача: ВМРО ДПМНЕ е народот, а пак народот...

Македонија 17.04.19 | 14:41

Јанушев: Андреј Стојаноски е македонски херој кој соборува светски рекорди

Андреј Стојаноски, младиот Македонец кој плива веќе 15 години, но не го слуша звукот на водата. Младиот Македонец, 22 годишниот Андреј Стојаноски кој ни е пример, репер,...

Македонија 15.04.19 | 22:28

Мисајловски во Ѓорче: Сретнав чесни и достоинствени луѓе кои сакаат промени

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, денеска бил во посета на општина Ѓорче Петров каде се сретнал со повеќе жители. Попладне со граѓаните на Ѓорче Петров....

Економија 12.04.19 | 18:19

Мисајловски: Пристигна првата електролокомотива за заокружување на проектот за обнова на МЖ Транспорт

Владо Мисајловски напиша на својот фејсбук профил: Денес пристигна првата од вкупно 4 електролокомотиви кои се дел од проектот за обнова на железничкиот возен парк...

Македонија 06.04.19 | 17:45

Владо Мисајловски повикува на масовен митинг вечерва во Ѓорче Петров и во Куманово

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, повика на масовност на митинзите кои ги организира партијата за промоција на претседателскиот кандидат Гордана...

Македонија 01.04.19 | 16:35

Мисајловски и Муцунски на средба со пратеници од германскиот Бундестаг

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски остварија работен ручек со Пратеникот од ЦСУ Кристијан Шмит (поранешен министер...

Економија 28.03.19 | 11:23

Мисајловски: Ниту сработиле нешто од владава, ниту пак ќе сработат, едноставно НЕ ГИ БИВА

Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил се осврна на поразителната економска политика на оваа влада. Тој напиша: Економска катастрофа !!! Ниту сработиле нешто од...

Македонија 21.03.19 | 14:10

Мисајловски: Да се обединиме за Република Македонија за победа со Силјановска

Европска кампања ќе водат ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на претстојните претседателски избори, најави денеска потпретседателот на партијата Владо Мисајловски, откако во...

Македонија 19.03.19 | 14:03

Мисајловски: Право и правда во Македонија повеќе не постојат

Право и правда во Македонија веќе не постојат. Институциите во целост се ставени во служба на власта. Се злоупотребуваат и законите и сите државни ресурси за политичка...

Македонија 16.03.19 | 17:53

Мисајловски: Граѓаните во Ѓорче се разочарани, прогонот и монтираните судења нема да донесат подобар живот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска беше во работна посета на општината Ѓорче Петров. -Денешната сабота ја искористивме за средба со граѓаните...

Македонија 09.03.19 | 13:13

Мисајловски: За мене „северна“ е само трибина на градскиот стадион

Во видеоинтервју за порталот Курир потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски зборува за последните политички случувања, економските тенденции и прашањето...

Македонија 23.02.19 | 13:30

Недвосмислена поддршка од Мицкоски и Мисајловски за сигурна победа на претседателските избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски како граѓанин се потпиша на кандидатурата на професорката Гордана Силјановска Давкова во подрачната единица на Министерството...

Македонија 14.02.19 | 10:26

Мисајловски: Искрено и неизмерно сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите во оваа страотна несреќа

Огромна болка и тага во Македонија! Секој од нив е нечије дете, татко, мајка, родител и наш пријател. Искрено и неизмерно сочуство до семејствата на оние кои ги загубија...

Македонија 09.02.19 | 14:43

Владо Мисајловски: Ја повикуваме власта да распише предвремени парламентарни избори

Владо Мисајловски ја повика власта да распише предвремени парламентарни избори. Тој говореше од семинарот со наслов „Рефлектирање за минатото, планирање за иднината“...

Економија 31.01.19 | 15:28

Со чочек денеска ќе се отвори автопатот Миладиновци – Штип?

Екс министерот за транспорт и врски и потпретседател на ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски, преку својот Твитер профил ја праша Владата до каде се со отварањето на автопатот...

Македонија 29.01.19 | 23:13

Мисајловски до власта: Вие сте најнеспособната влада без ниту еден капитален проект!

Поранешниот министер за транспорт и врски Владо Мисајловски со фејсбук статус и се обрати на власта критикувајки ја дека не ја бива. Мисајловски во својот статус пишува...