Ознака: владо мисајловски
Македонија 15.07.22 | 22:04

Мисајловски: Со овој документ не започнуваат преговорите, не го лажете македонскиот народ

Ова што се случува во Собранието е една голема фарса и ќе се носат едни пусти закучоци. Зошто го говорам ова, бидејќи ниту еден заклучок овде донесен не може да смени...

Македонија 14.07.22 | 14:49

Николовски и Мисајловски на средба со Урсула фон дер Лајен

Потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски и Владо Мисајловски оствариле средба со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен веднаш...

Македонија 04.07.22 | 22:09

Mисајловски: И тогаш Бугарија бараше, ама ниедна претходна влада не прифати заедничка историја, само СДСМ многу брзоплето

Таму нема само членови од ВМРО-ДПМНЕ, таму има членови од сите партии и луѓе кои што се аполитични, а можеме да видиме и луѓе од бившото раководство од СДСМ, вели потпретседателот...

Македонија 02.07.22 | 20:10

Мисајловски со порака од сенародниот протест: Македонија пред сè и над сè!

Во моментов пред владата на Макеоднија се случува сенароден протест под мотото „Ултиматум – НЕ благодарам“ против францускиот предлог и против бугаризацијата на...

Македонија 12.06.22 | 11:24

Мисајловски: Ако со Заев Македонија го допре дното, сега со Ковачевски го проби

Ако со Заев Македонија го допре дното, сега со Ковачевски го проби, вели Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ. Вчера македонската јавност беше сведок на досега...

Македонија 27.05.22 | 23:08

Костадинов: Пратениците да не ги трујат граѓаните со политички пазарења

Потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов поканет во емисијата „360 степени“ на Алсат, апелира сите избрани пратеници да не ги трујат граѓаните со политички пазарења...

Македонија 27.05.22 | 23:02

Мисајловски: Ако ВМРО-ДПМНЕ е централна власт, многу повеќе ќе им се помага на општините

Одговарајќи на прашањето дали ВМРО-ДПМНЕ инсистира на брзи избори плашејќи се од лоши резултати на дел од градоначалниците, партискиот потпретседател Владо Мисајловски...

Македонија 27.05.22 | 22:47

Шест години се на власт, а постојано се соочуваме со кризи – затоа бараме предвремени избори!

Пред да ја започнеме оваа активна блокада, најавивме и пакет мерки, односно, побаравме и од СДСМ и од сите политички партии, да направиме и посебни работни тела, каде...

Македонија 27.05.22 | 22:38

Мисајловски: Џафери мисли дека тој го створил Деловникот, ако падне тој – паѓа и Владата!

Најавивме интерпелација за Талат Џафери, веќе почнавме да ги собираме потписите и се надеваме дека до следната недела ќе биде доставена и ќе започне процедурата во...

Македонија 27.05.22 | 22:33

Мисајловски: Со активната блокада се покажуваат погрешните политики на власта и вистинското лице на Талат Џафери

Легитимно е да има предвремени избори бидејќи проблемот во државата се Владата и сите коалицски партнери, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Целта на активната блокада...

Македонија 24.05.22 | 18:53

Мисајловски: МПЦ е македонскиот идентитет, нека ни е вечна автокефалноста

Автокефалноста на Македонската православна црква – Охридска Архиепископија е македонскиот ИДЕНТИТЕТ кој од секогаш постоел и засекогаш ќе постои, посочува потпретседателот...

Македонија 11.05.22 | 21:31

Мисајловски: Ќе бидеме во Собранието од утро до вечер и ќе го блокираме секој штетен закон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во емисијата ,,Што не е јасно” на „Алфа“ зборуваше и за активната блокада во Собранието на Република Македонија која...

Македонија 11.05.22 | 19:40

Мисајловски: Не за џабе го нарековме Заевизам овој менталитет на владини кланови

Таков е менталитетот, не за џабе ние го нарековме Заевизам, и тоа е таа матрица, тие се клановите и луѓето што се поделени како да приграбат и да направат поголем капитал....

Македонија 11.05.22 | 14:08

Мисајловски: Остануваме активни во Собрание за да ja разобличиме власта дека не носи економски закони за добробит на граѓаните туку за да ги полнат сопствените џебови

Во минатото секој штетен закон што беше во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ го блокираше. Така и ќе продолжиме. Овој пат, многу закони кои што ќе дојдат на дневен ред, точно, ќе бидат...

Македонија 19.04.22 | 15:24

Мисајловски: Власта да прекине со притисоците кон наставниците и наместо тоа да седнат и да изнајдат заедничко решение

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ денеска заедно со градоначалникот на општина...

Македонија 19.04.22 | 14:46

Мисајловски: Срамно е човек што соработувал со фашистите да го славите неговите лик и дело

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, одговарајќи на новинарско прашање поврзано со скандалозното отворање на клубот именуван во Ванчо Михајлов во Битола,...

Македонија 13.04.22 | 17:19

ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе поднесе предлог закон за нивелирање на коефициентот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во македонското Собрание, Владо Мисајловски ја повика власта што поскоро да седне на разговори со СОНК, чиишто членови вработени...

Македонија 13.04.22 | 16:46

Мисајловски: Зеќири беше потпретседател на СДСМ, уште еден доказ колку е корумпирана партија

При денешната посета на општина Ранковце во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски...

Македонија 13.04.22 | 16:20

Мисајловски: Молк наместо одговорност октако луѓе блиски до СДСМ се фатени како земаат мито на царина

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ беше во посета на oпштина Ранковце каде...

Македонија 19.03.22 | 16:25

Со чесна и одговорна работа, треба да се покаже дека не сите политичари се исти

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска имаше свое обраќање на семинарот насловен како „Целите на локалните лидери и употребата на социјалните медиуми”...