Ознака: владо мисајловски
Македонија 26.11.20 | 11:30

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Мисајловски

Прес-конференција на Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ: Да не дозволиме Заев да ги погази македонските црвени линии, да излеземе на протест, сега пред...

Македонија 25.11.20 | 22:45

Мисајловски: Утре на протест, не за партии, туку за Македонија!

Македонија е сè што имаме, вели пратеникот Владо Мисајловски и во негово и во име на ВМРО-ДПМНЕ повика на натпартиски предупредувачки протест „за одбрана на црвените...

Македонија 19.11.20 | 16:23

Мисајловски: 30-дневна кризна состојба, ама важно избори во Штип ќе си тераат?!

Поранешниот министер за транспорт и врски, Владо Мисајлоски запраша до кога владата ќе тера политиканство, наместо да се посвети за здравството и економијата. Само...

Македонија 17.11.20 | 18:30

Мисајловски: Вето или датум, што добивме сега?

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил објави: ВЕТО или ДАТУМ, што добивме сега ?? Оставки и одговорност мора да има !!! ВЕТО или ДАТУМ,...

Македонија 10.11.20 | 23:55

Како последица на лошата политика на Зоран Заев, денес според Бугарија ние не сме Македонци

„Ви текнува Заев во опозиција што велеше? Тој велеше дека не постои Македонец кој што ќе прифати промена на уставното име. Е, тоа е ставот на СДСМ кога беа опозиција....

Македонија 10.11.20 | 23:28

Мисајловски: Власта бара избори кога го ограничи бројот на групирање на граѓани, очигледно е дека бега од соочување со народот

„Ајде да зборуваме за изборите во Штип. Што ќе се случи самиот ден на гласање за оние луѓе кои што ќе бидат на избирачкото место. Треба да има околу седум луѓе од различни...

Македонија 10.11.20 | 23:23

Мора да има построги мерки, а не власта да го обвинува и казнува народот

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во своето гостување на телевизија АЛФА вели дека е загрижен за состојбата во македонското здравство. -Пребукирани болници,...

Македонија 10.11.20 | 23:13

Мисајловски: Со владините мерки не се намалуваат бројките на новозаразени и починати, има некој проблем во самите мерки

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вечерва гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија при што посочи дека власта не знае да се справи...

Македонија 06.11.20 | 18:12

Мисајловски: Моментално власта во Македонија не функционира, под итно да се формира Влада за национален спас

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во изјава за дневникот на телевизија Сител порача дека е време да се формира влада за национален спас, бидејќи Владата...

Македонија 06.11.20 | 13:40

Мисајловски побара слобода за патриотите

Пратеникот Владо Мисајловски на денешната собраниска расправа за избор на уставен судија потенцира дека предлогот за Добрила Кацарска да биде уставен судија претставува...

Македонија 03.11.20 | 16:14

Институциите се на апарати за дишење, нема пари за плати, нема пари за ништо, здравството едвај функционира

Владо Мисајловски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на собраниската дебата за вториот ребаланс на Буџетот рече дека власта посочува оти има пари за последиците од корона кризата,...

Македонија 24.10.20 | 13:45

Во Законот за заразни болести не се спомнуваат никакви мерки, само надлежности на инспекциите да казнуваат

Во Законот за заштита на населението што е доставен до собранието околу 95 проценти во законот е која инспекција да казнува. Значи во законот моментално само се дава...

Македонија 24.10.20 | 12:45

Мисајловски: Заев наместо да се крие зад празни флоскули да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

Зоран Заев молчи во врска со изјавите на врни бугарски политичари дека Гоце Делчев е бугарин, а македонскиот јазик дека е лингвистичка форма на бугарскиот. Заев со своето...

Македонија 21.10.20 | 19:51

Мисајловски: Гоце Делчев е Македонец, роден како Македонец и загинал како Македонец

Во вечерашното издание на емисија „Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија, Владо Мисајловски...

Економија 21.10.20 | 18:44

Мисајловски: Европските пари наместо да помогнат во развојот на државата, се користеле за тренирање магариња и перење пари од власта

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно?“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија,...

Македонија 11.10.20 | 13:27

Мисајловски со честитка за Денот на народното востание- 11 Октомври

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил упати честитика по повод Денот на народното востание-11 Октомври. За многу години Денот на народното...

Македонија 22.09.20 | 16:21

Мисајловски: Се уште никој не знае како ќе се следи наставата

Пратеникот во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на денешната собраниска седница рече дека сакал да се обрати на замениците министри, но тие не...

Македонија 14.09.20 | 11:48

Мисајловски: Делчев е црвената линија на нашето достоинство, трговијата со него е трговија со нашето постоење

Гоце Делчев е еден од најсветлите ликови врз чиии постулати почива современата македонска држава, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во однос...

Македонија 14.09.20 | 11:02

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Владо Мисајловски на тема: Делчев е црвената линија на нашето достоинство

Прес конференција на Владо Мисајловски на тема: Делчев е црвената линија на нашето достоинство, трговијата со него е трговија со нашето постоење, излегуваме на протест...

Македонија 11.09.20 | 15:49

Mисајловски: Гласот на народот е да се намали цената на струјата, оваа Регулаторната комисија мора да си замине

ВМРО-ДПМНЕ денеска го одржа вториот протест против зголемувањето на струјата. Граѓаните во голрм број излегоа на улиците незадоволни што власта се богати на нивен грб...