Ознака: Владимир Милчин
Македонија 09.05.20 | 22:25

Милчин до Заев: Mирче, Страшо, Кузман го овериле македонскиот идентитет и јазик, рака под рака со антифашизмот. Треба да се гордееме со тоа, а не да го распродаваме!

Владимир Милчин на својот фејсбук профил напиша: ПРОТИВ ЗАБОРАВОТ Ќе ги потсети некој Бугарите дека Георги Димитров ги признал и Македонците и македонскиот јазик и...

Македонија 24.12.19 | 19:48

Ристо Шишков, кодошен – жртва на „Драматургот“ Владимир Милчин

Поради кодошите на УДБА преживеавме лични и семејни трауми. Никогаш не можев да воспоствам квалитетен однос со мојот татко, ќе рече синот на доајенот на македонското...

Македонија 01.12.19 | 21:10

Милчин за повикот на премиерот во заминување да се провери потеклото на имотот на судиите: А да почне од себе?

Режисерот Владимир Милчин го повика премиерот во заминување Зоран Заев да почне од себе со проверката на потеклото на имотот, која тој ја побара од Антикорупциска комисија...

Македонија 28.11.19 | 11:04

Милчин: Не е само „Рекет“, има и други афери

Во емисијата „Стадион” на „Канал 77″ гостуваше Владимир Милчин, кој говореше дека оваа влада не донесе правда, туку и се задушува и барањето за правда. Единствената...

Твитови 17.11.19 | 15:07

Тони Михајловски им фаќа сеир на Тричковски – Милчин – Героски

Не може човек да не ужива во овој пиздунски триаголник. Па макар и да е првиот осуден за говор на омраза.

Култура 16.11.19 | 20:57

По пауза од 16 години Милчин се враќа во Драмски со „Пантаглез“

Вечерва од 20 часот, во Драмски театар премиерно ќе се изведе претставата „Пантаглез“ од Мишел де Гелдерод, во режија на Владимир Милчин. Милчин последен пат режирал...

Македонија 16.11.19 | 13:38

Додека ОЈО мижи, Тричковски ќе сече глави – овојпат е дојден по главата на Владе Милчин

Некрофилниот поддржувач на владата и политиките на СДСМ продолжува да шири морбидни закани по социјалните мрежи, откако сите медиуми каде што објавуваше од време н...

Скопје 15.11.19 | 22:21

Милчин: Колку грд ден! “Варвари” од Максим Горки на улицата “Максим Горки” и насекаде околу нас!

Паднаа јапонските цреши. Сабајлево. Соголена е најубавата улица. Горки. Без најава. Прашувам еден од работниците кој им наредил да сечат, ми вели: Зоран Заев – пишува...

Култура 14.11.19 | 13:45

Премиера во Драмски на „Пантаглез“, претстава што опоменува дека човештвото страда од заборав

Претстава што опоменува дека човештвото страда од заборав, ги растура илузиите дека живееме во најдобриот од сите светови и порачува дека не смееме да дозволуваме постојано...

Македонија 20.10.19 | 16:37

Милчин до Заев: Владата ќе распише избори за нов народ зашто постоечкиот не е на висината на задачата?

Поранешниот директор на Сорос Македонија Владимир Милчин продолжува да ја критикува политиката на Заев. Во коментар на видеопораката на премеирот дека промените не...

Македонија 28.09.19 | 12:05

СЈО е измама на векот, јас не ја бирав Катица Јанева

Поранешениот прв човек на Фондацијата „Отворено општество“, Владимир Милчин е разочаран од, како што вели, тоа што „правдата веќе не живее во Македонија“ особено...

Македонија 27.09.19 | 20:58

Милчин: Сè ќе излезе на виделина, не сме ние толку голема земја да има вечни тајни

Правдата изгледа не живее во Македонија, рече вечерва поранешниот директор на Фондацијата „Отворено општество“, професор Владимир Милчин во емисијата „Само вистина“...

Македонија 12.09.19 | 11:13

Милчин: Што е бре ова?! Има ли крај на понижувањата во земјата Будалија?

Во документ од Министерството за транспорт и врски наместо македонски јазик се споменува „северномакедонски“. Ниту министерот Горан Сугарески, ниту било кој друг...

Македонија 31.08.19 | 18:18

Милчин по изјавата на Кирацовски за „Рекет“: Вознемирен пратеник, засегнат

Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски на денешната собраниска седница од говорницата им се обрати на пратениците од опозицијата со зборовите Дај...

Македонија 26.08.19 | 17:14

Милчин за Џемаили: Понижување без усул! Заев не смее да го прифати ова!

Некогашниот извршен директор на „Отворено оштество Македонија“, Владимир Милчин, жестоко реагира на предлогот од ДУИ министер за странски инвестиции да биде Хисен...

Македонија 13.08.19 | 11:04

Милчин реагира на таканаречениот пи-ар на СДСМ

-Ова е за во Риплиевото Верувале или не, напиша на Фејсбук Владимир Милчин. Ваквата негова реакција, доаѓа откако вчера на социјалните мрежи се појави фотографија на...

Македонија 11.08.19 | 21:02

Милчин за Меѓународниот сојуз: Тоа е Сојуз на лажните светци

За професорот Владимир Милчин, Меѓународен сојуз на Боки 13 кој е во притвор за случајот „Рекет“ е Сојуз на лажните светци. Прашува кој со кого се здружил во тој сојуз. Ја...

Македонија 08.08.19 | 18:57

Милчин: СДСМ е партија на власт или фатаморгана?

Поранешниот член на претседателството на СДСМ, Владимир Милчин, се чуди што владеачката партија е изненадена и затечена од заплетот во аферата „Рекет“ со скандалозната...

Македонија 21.07.19 | 19:59

Ги навредувате Македонците кои паметат или знаат колку војски газеле овде

Господине Заев, знаете ли нација на глобусов која не присвојувала? Најголемите нации најмногу присвоиле. И територија и историја. Она што не можеле да го асимилираат,...

Македонија 19.07.19 | 13:22

Владимир Милчин: Што е ова? Повампирена инквизиција?

По објавувањето на информацијата дека новинарите биле замолени да ги напуштат просториите на Министерството за образование од страна на обезбедување од МВР додека...