Ознака: визер
Патувања 13.06.23 | 13:49

Нови правила за рачен багаж кои сега важат на летовите на Рајанер, Визер и Ер Србија

Прекршувањето на правилата за дозволен багаж на летовите на Рајанер, Визер или Ер Србија може скапо да ве чини. Доколку сакате да избегнете преголеми трошоци за чекиран...

Економија 20.05.23 | 11:28

Извршниот директор во „Визер Унгарија“: Не е дојден крајот на евтините авиобилети, но на цените влијаат бројни фактори

Колку порано го купите авиобилетот, толку подобра цена може да добиете за него. Евтини цени на летовите се важни и она што јас би го препорачал на сите, е, да си ги набават,...

Економија 13.04.23 | 13:14

Ова се новите линии кои со субвенции од Влата ќе ги воведат „Луфтанза“ и „Визер“

Со субвенции од Владата, германската авиокомпанија „Луфтханза“ ќе воведе една нова авиолинија – од Скопје до Франкфурт, а унгарски „Визер“ четири – од Скопје...

Економија 04.04.23 | 07:33

Визер и Луфтханза побарале субвенции за воведување нови авиолинии

Вчера во просториите на Министерството за транспорт и врски се отворија барањата за финансиска поддршка за воведување на нови авиолинии од двата аеродроми, Меѓународниот...

Сервиси 02.03.23 | 13:03

Авион на Визер кој летал од Дортмунд до Охрид, итно слетал во Венеција

Авион од компанијата WizzAir кој лета на релација Дортмунд-Охрид предмалку поради итен случај беше пренасочен кон Венеција, пишува 4NEWS.mk Авионот побарал итно слетување...

Црна хроника 01.11.22 | 17:02

Патник се соблекол гол до појас и викал „УЧК“ на летот од Брисел за Скопје, приведен веднаш по слетувањето

Патник се соблекол гол до појас, викал „УЧК“, се однесувал агресивно и ги вознемирувал патниците на лет на „Визер“ од Брисел за Скопје. Полицијата го привела веднаш...

Економија 21.08.22 | 16:08

Полетал од Охрид за Германија, вртел над Скопје и пак се вратил во Охрид: Ова е причината што авионот не стигнал кај што тргнал

Од Конторла на летање информираат дека немало никакво принудно слетување на авион на Охридскиот аеродром. Авион што полетал од Охрид за Германија, сепак се вратил и...

Економија 12.08.22 | 08:12

Рајанер: Заврши ерата на евтини билети од 10 евра

Поради војната во Украина, се зголемија цените на нафтените деривати, особено на керозинот, кој поскапе и до шест пати. Нискотарифната компанија „Рајанер“ објави дека...

Економија 01.06.21 | 15:58

Визер ги обновува летовите од Македонија кон четири држави

Нискобуџетната авиокомпанија „Визер“ објави дека постепено се отвораат седум линии до четири дестинации од двата македонски аеродрома. Првиот од обновените летови...

Македонија 12.10.20 | 15:56

Не можеме да мрднеме од Македонија: Еве кои летови ги суспендираше „Визер“

Визер“ е во процес на суспензија до 50 линии на просторот на земјите од поранешна Југославија, а секој град што го опслужува оваа компанија ќе биде засегнат. Како што...

Свет 30.08.20 | 21:23

„Визер“ значително ќе ги намали летовите од и до Унгарија

Нискобуџетната авиокомпанија „Визер“ значително ќе ги намали неделните летови до и од Унгарија од 7 септември. Како што соопштија од авиокомпанијата, таквата одлука...

Патувања 07.08.20 | 14:15

„Визер“ ќе укинува летови од Скопје и од Охрид

Нискобуџетната авиокомпанија „Визер“, која има голем број бази на Балканот, очекува ограничувањата за патувања и забраните за влез во голем број држави да влијаат...

Економија 29.06.20 | 14:36

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе...

Патувања 15.06.20 | 12:27

„Виз Ер“ ја продолжи до 13 јули суспензијата на сите летови од и до Македонија

Нискобуџетна авиокомпанија Виз Ер денеска најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од и до Македонија ја продолжува...

Македонија 16.05.20 | 20:53

„Визер“ нема да лета до и од Македонија до крајот на мај

Визер најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од и до Македонија, авиокомпанијата ја продолжува суспензијата...

Економија 06.05.20 | 10:54

Започна продажбата на евтини летови, за некои дестинации билет чини 600 денари

Авиокомпаниите кои летаат од македонските аеродроми веќе продаваат карти за најголем број од дестинациите до кои се лета од Скопје и Охрид. На веб-страниците на некои...

Економија 30.03.20 | 12:16

Виз Ер ја продолжи суспензијата на сите летови од и до Скопје до 30 април

Нискобуџетната авиокопанија Виз Ер, како резултат на пролонгираните забрани за патување на сите летови од и до Република  Македонија, ќе ја продолжи суспензијата на...

Патувања 03.02.20 | 11:22

„Визер“: Нема промени во начинот на патување кон и од Велика Британија до 21.12.2020

Во наредните 11 месеци ќе нема никакви промени во начинот на кој ќе се патува со авион кон и од Велика Британија и покрај тоа што државата на 31 јануари на полноќ официјално...

Скопје 04.05.19 | 09:00

Се трча на скопските улици: Во тек е 15 јубилеен Виз Ер Скопски маратон

На скопските улици во овој момент се одржува 15  јубилеен Виз Ер Скопски маратон. Учество на маратонот имаат околу 12.500 натпреварувачи од 58 држави кои пак ќе се тркаат...

Црна хроника 27.03.19 | 15:27

Драма во авион на Визер кој доаѓал од Брисел кон Скопје, интервенирала и полицијата

По слетувањето на авионот од „ВизЕр“ кој сообраќал на линијата Брисел-Скопје на скопскиот аеродром, патник бил уапсен од страна на полицијата поради тоа што ги прекршил...