Ознака: Висар Ганиу
Македонија 25.04.24 | 15:19

Артан, терапијата ти ја препишува д-р Арбен, ќе ја примиш на 8 мај, му порача Ганиу на Груби

Артан Груби од ДУИ денеска на прес-конференцијата пред општина Чаир се појави со куфер преку кој порача дека е за албанската опозиција. Тој побара да ги депонираат оставките. Сега...

Македонија 12.10.23 | 18:08

Ганиу: Паниката во ДУИ кажува дека ќе изгубат на изборите

Во врска со соопштението на ДУИ за нивната загриженост за наводните злоупотреби на јавните набавки, сакам да порачам дека очекувано е да ги ставите на тапет сите оние...

Скопје 16.08.23 | 11:42

Без Бадентер ништо: Ганиу порача до Арсовска дека Албанците нема да гласаат за враќање на старото име на преименуваната улица

Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу кој е и потпретседател на ЗЕЛС за ТВ21 изјави дека не верува дека советниците Албанци би имале храброст да гласаат за враќање...

Македонија 15.08.23 | 20:58

Меџити за пријавите за Ганиу и Касами: Овој сталинистички метод на информативни разговори во комунистичка Југославија најмногу го чувствуваа Албанците

Овој сталинистички метод на информативни разговори, кој во времето на комунистичка Југославија најмногу го чувствуваа Албанците, покажува дека рецидивите од минатото...

Македонија 15.08.23 | 18:04

МВР ќе ги гони градоначалниците на Чаир и на Тетово поради неинтонирање на државната химна и веење туѓи знамиња

Министерството за внатрешни работи, поточно Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал, во координација со Секторите за внатрешни работи...

Македонија 02.07.23 | 21:34

Мухарем Асани на местото на „одметнатиот“ Висар Ганиу: Ахмети ги објави имињата на новите претседатели на ограноците на ДУИ

Демократската унија за интеграција организираше внатрепартиски избори за консолидација на партиските органи во 14 ограноци, со примена на демократскиот принцип „еден...

Македонија 29.06.23 | 19:26

Меџити: Изборите во ограноците на ДУИ се наместени, Ахмети со декрет си поставил свои луѓе

Внатрепартиските избори на ДУИ, кои се закажани за 2 јули, во некои партиски ограноци се наместени и се спроведуваат спротивно на статутот на партијата – изјави поранешниот...

Македонија 25.06.23 | 23:14

Братот на Бекир Асани – Пајакот му се заканувал на Висар Ганиу

Градоначалникот на Чаир Ганиу остро ги осуди заканите, за кои тврди дека ги добил од Муарем Хасани, кој пред само два дена ја објави кандидатурата за претседател на...

Македонија 25.06.23 | 16:27

Меџити за Алфа ги потврди заканите кон Висар Ганиу: И во минатото за избори на ограноци во ДУИ имаше пукање и загинати

Заканите за убиства за кои пријава поднесе градоначалникот на Чаир Висар Ганиу, не се ништо ново во ДУИ и во минатото во оваа партија изборите за локални шефови минувале...

Македонија 31.05.23 | 16:15

Ганиу: Груби не знае 200 метри асфалт како се поставуваат, а не пак да биде координатор

Висар Ганиу, дел од незаоволната група во ДУИ во интервју за „Република“ го коментира поставувањето на Артан Груби за координатор на проектот за изградба на коридорите...

Македонија 31.05.23 | 11:28

Груби ни во негова месна заедница нема да го гласаат

Висар Ганиу, член на „Огнената група“ на ДУИ коментирајќи го неговиот сопартицец Артна Груби вели дека под водство на првиот вицепремиер партијата наликува на ДПА...

Македонија 31.05.23 | 08:39

Ганиу: Во ДУИ владее целосна анархија, нѐ избришаа дури и од групите на „Вибер“ и „Ватсап“

Во статутот на ДУИ не постои самоисклучување ниту пак ние сме изјавиле негде дека се самоисклучуваме од партијата. Ние мислиме поинаку, но не значи дека не сме сопартијци...

Македонија 01.03.23 | 19:12

Кој ја исклучи струјата на огнената група? Груби: Измислици, не беше исклучена струјата

Незадоволните од ДУИ продолжува со средбите со граѓаните и структурите кои ги поддржуваат. Синоќа беа во Чаир каде неколку пати имаа проблем со струјата. Градоначалникот...

Македонија 03.02.23 | 16:54

Чаирскиот градоначалник Ганиу, кривично да одговара, бара антикорупциската комисија

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ќе поведе кривична постапка против градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, поради сомнение дека ги злоупотребил...

Македонија 03.02.23 | 15:28

ДКСК бара кривично гонење на градоначалникот Висар Ганиу

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска донесе одлука за покренување иницијатива до надлежното Основно јавно обвинителство за поведување кривична...