Ознака: вила
Свет 01.09.22 | 14:13

Зеленски бара ЕУ да ги стопре визите за руските туристи, а својата вила во Тоскана ја издал на Руси за 50.000 евра месечно

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, наводно, ја изнајмил својата луксузна вила во Тоскана на Руси на еден месец, пишува италијанскиот весник „Ил Тирено“....

Свет 03.03.22 | 22:07

Позлатени вц-шолји, врати од либански кедар, гаража за 70 автомобили: Oвде живееше човекот кој Путин сака да го врати на чело на Украина

Луксузната вила на поранешниот украински претседател Виктор Јанукович денес е еден вид музеј на корупцијата, пишува „Јутарњи лист“, додавајќи дека вилата Межихирја...

Останати спортови 22.01.22 | 09:00

Кино сала, базен, поглед на море: Семејството Ѓоковиќ живее во вила вредна 10 милиони евра во Марбеља, Шпанија

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со семејството во декември 2020 година се пресели во вила во Марбеља, Шпанија. Ѓоковиќ прво ја изнајмувал вилата во која ги поминал првите...

Останати спортови 20.01.22 | 15:04

Ова е вилата во подножјето на Фрушка Гора во која Ѓоковиќ најде мир по траумите од Австралија

По враќањето од Австралија, Новак Ѓоковиќ, мног ретко се појавува во јавноста, а како што пишиваат српските медиуми, тоа е така затоа што најдобриот тенисер во светот...

Фудбал 28.12.21 | 12:33

Седум спални соби, базен гаража за 20 автомобили, панорамски лифт: Ова е новата вила на Нејмар

Се има се може, посебно кога играш во најбогатиот фудбалски клуб во светот. Нејмар само оваа година од договорот со Пари Сен Жермен инкасираше 37 милиони евра, па може...

Естрада 25.09.21 | 23:57

Златни детали, драперии и мермер: Куќата на Цеца зрачи со незамислив луксуз

Една од најпопуларните балкански пејачки Светлана Цеца Ражнартовиќ никогаш не ги отвора вратите на својот скапоцен дом за медиумите, но благодарение на објавите на...

Свет 30.01.21 | 23:21

Руското МНР: Зошто на влезот на наводната „вила на Путин“ го има грбот на Црна Гора?

Министерството за надворешни работи на Русија јавно праша како грбот на Црна Гора заврши во филмот „Палатата на Путин“. Дали западните истражувачки новинари веќе...

Свет 30.01.21 | 21:26

Руски милијардер се пријави дека тој е сопственик на „вилата на Путин“ вредна милијарда евра

Рускиот милијардер Аркадиј Ротенберг, кој важи за близок до претседателот Владимир Путин, соопшти дека тој е сопственикот на палатата на Црното Море за која опозицискиот...

Естрада 26.01.21 | 14:06

Ќе се сели на Флорида: Силвестер Сталоне ја продава вилата вредна 110 милиони долари

Холивудскиот актер, Силвестер Сталоне, одлучил да го продаде својот импозантен имот што се простира на неверојатни три ипол хектари и да се пресели на Флорида. Актерот...

Свет 20.01.21 | 08:55

Навални ја откри најголемата тајна на Путин: Палатата вредна милијарда долари

Руската антикорупциска фондација на опозицискиот лидер Алексеј Навални објави афера во која е инволвиран рускиот претседател Владимир Путин, непосредно по апсењето...

Калеидоскоп 29.10.20 | 13:16

Ана Брнабиќ ќе живее во вилата на Јованка Броз

Српската премиерка Ана Брнабиќ може да започне да ја користи вилата во Белград каде со децении живееше вдовицата на Јосип Броз Тито, Јованка Броз. Како што јави дописникот...

Македонија 05.10.20 | 22:26

Вилата Свети Стефан во Охрид се распаѓа и е претворена во депонија

Освен крадци и собирачи на старо железо, повеќе од 10 години никој друг не влегол во вилата Свети Стефан во Охрид, кој, всушност е објект од резиденцијално-репрезентативен...

Македонија 04.10.20 | 21:27

Во сопственичкиот лист тешко ќе го најдете името на Зоран Заев, но сум сигурен дека ќе најдете имиња поврзани со семејството

Одговарајќи на прашањето: „Дали ја прочитавте веста за палатата на Заев на Халкидики? Јас цел живот работам и не можам куќата да ја малтерисам, во цигла ми е од надвор,...

Македонија 04.10.20 | 20:48

Од Влада демантираат дека Заев има вила на Халкидики

Владата преку соопштение демантира дека Зоран Заев поседува луксузна вила на Халкидики, за чие постоење со фотографии објави бугарскиот портал BIG5. ЕКСКЛУЗИВНО BIG5:...

Калеидоскоп 10.05.20 | 10:36

Видео снимка од скриената вила „Објект 99“ на Тито, малкумина знаат за подземниот таен тунел

Во салите за состаноци се воделе тајни разговори, а потоа сите присутни се опуштале со виски и цигара. Вилата имала куглана, сала за билјард, па дури и кино, а денес тој...

Калеидоскоп 14.02.20 | 10:23

Поради луксузната вила, криминалците му се зад петите: Бали Бег бара помош

Популарниот актер Бурак Озчивит кој стекна светска слава, сега се соочува со сериозни проблеми. Бурак и неговата сопруга Фахрије Евџен, пред помалку од една година станаа...

Свет 24.01.20 | 10:04

Италијанец кој имал луксузна вила и „ферари“ илегално користел социјална помош

Италијанската полиција соопшти дека на дело фатила 237 лица кои го мамеле системот за социјална заштита, меѓу кои имало и еден човек кој поседувал луксузна вила и Ферари. Даночната...

Естрада 06.07.19 | 18:03

Пред некој ден таму ја чекаше манијак: Ова е рајот на Цеца во Кипар

Српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ преживеа драма кога извесен О.Л. упадна во нејзината вила на Кипар и таму помина неколку дена. До неодамна, вилата на Кипар во Аја...

Калеидоскоп 29.05.19 | 09:46

Брена ја продава вилата за два милиони евра, причината ќе ви го скрши срцето

Вилата “Карингтонка“ која долго ја поседуваат за балканската ѕвезда и некогашниот тенисер станала преголема, па се договориле да купат помала куќа на Дедиње или Сењак....

Естрада 20.01.19 | 14:15

Како изгледа луксузната куќа од 2.5 милиони евра, подарок од Душко за Јелена

Вилата вредна два и пол милиони евра, која Душко Тошиќ ја купи од Драган Стојковиќ Пикси како подарок за неговата сопруга, се наоѓа во елитниот дел на Белград, Сењак....