Ознака: викенд
Економија 26.03.20 | 21:22

Земјоделците со посебна дозвола ќе одат на нива за време на викендите

Владата на Македонија на денешната 29-та седница го разгледа и го усвои записникот од единаесеттиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна...

Македонија 25.03.20 | 17:03

Викендов е забрането движење за сите граѓани од 16 до 5 часот наутро

Викендов ќе биде забрането движење на сите категории граѓани од од 16 до 5 часот, соопшти на крајот од прес-конференцијата на министерот за здравство Вено Филипче портпаролот...

Астро 07.03.20 | 10:09

За Близнаците доаѓа период во кој ќе треба да бидат многу внимателни

Овен Организираност, смиреност и оптимизам. Тоа ви треба денес. Времето нема да ви стаса за се, но барем направете го најважното. А за тоа што нема да успеете да го завршите...

Кариера 22.09.19 | 09:42

Работењето во викенд убива

Одењето на работа за време на викендите за никого не е среќна опција. Истражувачите од УКЛА и Кралскиот универзитетет во Лондон дошле до заклучок дека работата за викенди...

Сервиси 02.09.19 | 21:27

Понеделник неработен ден – после тоа следува уште еден продолжен викенд

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека, во согласно со Законот за празниците („Службен весник на РМ“ бр. 21/98 и 18/07), 8 септември 2019 година (недела), Денот...

Сервиси 05.07.19 | 16:27

Нè чека прекрасен и сончев викенд, од среда голема промена на времето

Под влијание на стабилна, сува и топла воздушна маса од југ овој викенд ќе имаме стабилно, суво и сончево време со сосема мала и локална облачност додека температурите...

Сервиси 14.06.19 | 13:33

На „Богородица“ се чека речиси еден час за излез

На граничниот премин „Богородица“, кон Грција, уште од синоќа има колони возила поради продолжениот викенд. Од граничната служба наведуваат дека во овие моменти за...

Сервиси 27.04.19 | 11:56

Празничниот викенд ја испразни земјава: Колони возила и денеска накај Грција

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информираат од Авто мото сојузот (АМСМ). На граничните премини задржувањeто е во...

Сервиси 14.03.19 | 22:12

Викендов времето се отвора

Ова е временската прогноза за викендов според Accuweather. Не чека топол и сончев викенд по студоти, дождот и снегот.