Ознака: велосипедист
Црна хроника 24.10.19 | 10:24

„Астра“ удрила велосипедистка на Партизанска, со тешки повредени пренесена на Клиника

Вчера околу 15 часот на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки упраувано...

Црна хроника 05.10.19 | 13:01

Тешко повреден велосипедист, пренесен на Клиника

На крстосница од улиците „Никола Карев” и „Симеон Кавракиров” во Скопје, вчера во 13:10 часот С.С.(35) од Скопје, управувајќи велосипед, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во...

Црна хроника 17.09.19 | 10:43

Стружанец со тешки повреди во болница, по судир на возило и велосипед

Вчера во 11.30 часот во населба Плитишта-Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „цитроен“ со охридски регистарски ознаки, управувано од...

Црна хроника 09.09.19 | 11:03

Со „мерцедес“ тешко повредил велосипедист

На крстосницата од улицата „Ристо Шишков” и улицата „Аминта Трети” во Скопје вчера се случила сообраќајна незгода во која моторно возило „мерцедес” со скопски...

Црна хроника 03.09.19 | 20:51

Со „Ауди“ удрил велосипедист во Скопје, итно пренесен во Градска болница

Вчера попладне на крстосница од бул. „Крсте Мисирков“ и бул. „Гоце Делчев“ во Скопје, патничко моторно возило „ауди А2“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 03.09.19 | 10:32

Тешко повреден велосипедист

Велосипедист е тешко повреден во сообраќајната несреќа што се случила вчера во 16.15 часот на крстосница од бул. „Крсте Мисирков“ и бул.„Гоце Делчев“ во Скопје. До незгодата...

Црна хроника 27.08.19 | 12:21

Со „форд транзит“ удрил велосипедист во Охрид, со тешки повреди пренесен во болница

Вчераутро на крстосница од улиците „Винковачка“, „Прилепска“ и „Радојца Новичиќ“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која Б.Ч. (31) од Република Албанија, управувајќи...

Црна хроника 26.08.19 | 17:37

Камион удрил момче на велосипед, итно пренесен во болница

Малолетен велосипедист се здобил со тешки телесни повреди откако бил удрен од камион во село Муртино, Струмичко. Вчера во 16:15 часот во село Муртино, Струмичко, товарно...

Црна хроника 26.08.19 | 14:04

Камион удрил момче на велосипед во Муртино, итно пренесено во болница

Малолетен велосипедист се здобил со тешки телесни повреди откако бил удрен од камион во Струмичко. Вчера во 16.15 часот во село Муртино, струмичко, товарно моторно возило...

Скопје 04.08.19 | 10:50

Скопјанец нападнат од улично куче во Аеродром

Шеесетишестгодишен скопјанец бил нападнат од куче додека возел велосипед во скопската населба Аеродром. Според билтенот на МВР инцидентот се случил вчера, десетина...

Црна хроника 29.07.19 | 10:09

Со „Пежо“ удрил велосипедист во Чаир, со тешки повреди завршил на Клиника

Вчераутро во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата „Цветан Димов“ и улицата „Коста Абрашевиќ“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале...

Црна хроника 27.06.19 | 15:53

Со мотор удрил во седумгодишно дете

Вчеравечер околу 20.00 часот на ул.„Блага Ружето“ во Прилеп, Н.Ј.(24) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „кавасаки“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во велосипед што...

Црна хроника 19.06.19 | 15:33

Три години затвор за смртта на 13-годиниот Давид

М.Л. обвинета за сообраќајната несреќа на „Илинденска“ во 2015 година во која загина 13-годишен велосипедист е осудена на казна затвор од три години. Го прегази „суштество”...

Црна хроника 05.06.19 | 10:22

Велосипедист се повреди на патот за Водно

Вчера 10.30 часот на локалниот пат град Скопје-Милениумски крст Водно, во близина на детското одморалиште, А.С.(26) од с.Виничани, градско, управувајќи велосипед, изгубил...

Црна хроника 31.05.19 | 15:02

Скопјанец починал по пад од велосипед

Вчера во 15,20 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив било донесено лицето Љ.А.(68) од Скопје со повреди здобиени од пад од...

Црна хроника 09.05.19 | 10:36

Со велосипед удрил во куче, тешко повреден пренесен во Градска

Вчера во 16:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Свети Наум Охридски“ во Скопје, Д.Ч.(45) од Скопје, управувајќи велосипед, удрил во куче, при што се здобил...

Црна хроника 24.04.19 | 15:24

Го прегази „суштество” кое зборело на телефон и не го видела, дрска, безобразна и арогантна

Дијана Ангелевска, мајката на 12-годишниот велосипедист Давид Ангелевски, кој на 18 септември 2015 година, беше прегазен на пешачкиот премин кај Градската фонтана, во редакцијата...

Црна хроника 25.03.19 | 11:28

Единасетгодишно дете прегазено вчера во тетовско

Вчера околу пладне на регионалниот пат Ратае – Желино, во с. Шемшово – тетовско, патничко возило „Фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М....

Црна хроника 22.03.19 | 16:21

Teшко повреден 11-годишен велосипедист

Единаесетгодишно дете е тешко повредено откако вчера околу 11.30 часот на крстосница од улиците „Мукос“ и „Шаќир Војвода“ во Прилеп, во него удрило патничко возило...

Црна хроника 22.03.19 | 10:20

Тинејџер со „Голф“ удрил велосипедист во Прилеп, со тешки повреди завршил во болница

Вчера околу 11 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Мукос“ и „Шаќир Војвода“ во Прилеп, патничко возило „Фолксваген голф“ со прилепски регистарски...