Ознака: ваучер
Останати спортови 11.02.22 | 16:31

Мојсоски призна дека има грешка за ваучерот на сребрениот Георгиевски

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Наумче Мојсоски призна дека има грешка со ваучерот за Дејан Георгеивски, кој освои сребрен медал на Летните олимписки...

Семејство 20.01.22 | 09:43

Општина Конче го врачи првиот ваучер од 100.000 денари за склучен брак на лица со над 35 години

Брачниот пар Манчеви добија 100.000 денари од Општина Конче. Станува збор да реализирање на одлука со која секој новосклучен брак на лица над 35 години ќе биде збогатен со...

Македонија 15.03.21 | 18:17

6.000 денари: И лицата со попреченост побараа помош од владата

Лицата со попреченост да добијат ваучери од Владата за поддршка, побара на денешната прес-конференција Далиборка Златева од Здружението на лица со церебрална парализа...

Македонија 10.01.21 | 19:55

Ваучер за Василица: 6000 северни безличници со ликот на Глупи Август

Карикатуристот Седо Перо објави ваучер oд 6000 северни безличници за годинешната Василица. ВАУчерот го издава Министерството за економија на Держава Вевчани, во вредност...

Економија 27.12.20 | 12:33

Проверете дали ве има на списокот: Утре ќе бидат познати приговорите за исплата од 6.000 денари

Владата очекува толеранција од банките во наредните денови, додека целосно не заврши исплатата на предвидената поддршка од 6.000 денари, зашто се работи за граѓани од...

Економија 09.08.20 | 10:33

Туристичките агенции до утре можат да се регистрираат ако сакаат да ги користат ваучерите од владата

Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до утре, 10 август, може дополнително да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“....

Економија 06.08.20 | 09:25

Туристичките агенции ќе може да се регистрираат на платформата “Дома си е дома“ за користење на ваучер за туризам

Министерството за економија овозможи сите лиценцирани туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам,  да можат дополнително да се регистрираат на...

Твитови 15.06.20 | 23:15

„Дома си е дома“ овојпат е езерото Анси во Франција

Ако мислите дека дното власта го достигна со фотографијата од езерото Кенигсе во Германија, сте се излажале!!! „Дома си е дома“ овојпат е езерото Анси во Франција

Македонија 07.06.20 | 16:08

2/3 од добитниците на ваучер од владата се Албанци, 16 % Македонци, Роми 11 %…?

Близу две третини или 64 % од добитниците на владините ваучери за помош поради коронавирусот се етнички Албанци, ова го покажува докуменот кој се појави на социјалните...

Ракомет 13.06.19 | 15:36

Вардар добива ваучер во висина од 14 милиони денари од АМС

Агенцијата за млади и спорт соопшти кој клуб колку ќе добие од поделбата на ваучерите. Очекувано, најголема сума на пари ќе добие европскиот и шампион на Македонија,...