Ознака: Вардар
Фудбал 23.10.21 | 23:25

„Ја излези Ѓурѓо“ грми низ Тетово: Вистинска фешта на Комити и Војводи

Навивачките групи на Вардар и Тетекс, „Комити“ и „Војводи“ направија вистинска фешта во Тетово. Тетекс го пречека Вардар во осмото коло од Втората лига во натпревар...

Ракомет 20.10.21 | 21:52

Веселин Вујовиќ: По лошиот старт на второто полувреме, немавме сила да избегнеме пораз

По поразот на Вардар 1961 во ракометната Лига на шампиони на гостувањето кај дански Алборг, тренерот Веселин Вујовиќ истакна дека вардарци го загубиле овој дуел поради...

Ракомет 20.10.21 | 20:38

Ракометарите Вардар со втор пораз по ред во Лигата на шампионите

Ракометарите на Вардар влегоа во серија од два едноподруго порази во Лигата на шампиони (ЛШ). Вардарци загубија на гостувањето во Данска против европскиот вицешампион...

Фудбал 14.10.21 | 18:21

Бешикташ со ново соопштение, соработката со Вардар која вчера ја демантираше, денеска ја потврди

Вардар пред неколку денови објави дека имаат соработка во турскиот великан Бешикташ. „Шефот на скаутинг службата на фудбалскиот гигант од Турција Бешикташ Бајрам...

Ракомет 29.09.21 | 21:30

Видео од бомбите на Оливие Њокас кој експлодираше против Алборг

Оливие Њокас “експлодираше“ против Алборг. Нашиот бек постигна седум голови. Некои од нив неодбранливи… Погледнете дел од бомбите на Французинот. О, каков меч:...

Ракомет 29.09.21 | 21:07

Сум кажал, не ми се важни одбраните, важна ми е победата

Вардар 1961 го урна актуелниот европски вицепрвак. Во СЦ „Јане Сандански“ го совлада опасниот Алборг со 30-28 во рамките на третото коло и вечерва ќе остане на лидерската...

Ракомет 29.09.21 | 21:00

Вујовиќ: Среќен сум, но мора да газиме цврсто на земја, нема да биде вака се розево!

Веселин Вујовиќ има право на големо задоволство, неговиот тим по три кола има пет бода, како што рече и самиот, нешто што го немаат сите клубови во Лигата на шампионите. Има...

Ракомет 29.09.21 | 20:28

О, каков меч: Борко и Њокас го кренаа Вардар од пораз до победа против Алборг

Вардар е специјалист да им ги тренира живците на навивачите. Каков меч вечерва против Алборг. Кога сите помислија дека ја има победата набрзина прокоцкаа три гола во...

Ракомет 26.09.21 | 19:57

Пелистер падна во Скопје, дербито за Вардар

Македонскиот ракометен шампион Вардар го доби првиотод четирите дербидуели во Суперлигата со тимот на Еурофарм Пелистер. „Црвено – црните“ на домашен терен славеа...

Ракомет 21.09.21 | 13:31

Комити: Колку поводи и причини имаме да го наполниме „Јане Сандански“ во среда !!!

Во среда на програмата натпревар на РК Вардар 1961 во рамките на 2.коло од Лигата на Шампионите. Во С.Ц. Јане Сандански ќе гостува екипата на Брест Мешков. После долг период,...

Фудбал 20.09.21 | 22:27

Новиот тренер на ФK Вардар: Во брзо време клубот пак ќе освојува трофеи

В.Д. шефот на стручниот штаб на Вардар, Никола Глигоров, најави подобри денови за најтрофејниот македонски фудбалски клуб, кој сезонава за прв пат во својата историја...

Фудбал 20.09.21 | 16:34

ФК Вардар го избрка тренерот по само четири кола

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, кој сезонава за прв пат во својата историја игра во Втората лига,  му врачи отказ на тренерот Горан Симов по серијата...

Ракомет 11.09.21 | 15:48

Борко Ристовски: Пет дена бев неправедно затворен во четири ѕида, ангажирав адвокати

Голманот на македонскиот ракометен првак Вардар, Борко Ристовски, веќе неколку дена е во Скопје, откако мина речиси цела недела „во самица“ во хотел во Загреб. Тој мистериозно...

Фудбал 27.08.21 | 15:53

Победа и Вардар ќе сретнат во Купот

Во „Куќа на фудбалот“ денеска со жрепка беа одредени двојките за 1/16 финалето од Македонскиот куп. Натпреварите ќе се играат на 15 септември со почеток во 15:00 часот. Академија...

Ракомет 26.08.21 | 22:02

Вардар со многу мака го совлада Загреб

Ракометарите на Вардар со предност од четири гола ( 24-20) одат на реваншот во Загреб во четвртфиналето на СЕХА лигата. Новиот Вардар се уште не разигран, но Веселин Вујовиќ...

Калеидоскоп 25.08.21 | 12:21

Скопјанецот Назми во Вардар улови сом капиталец долг преку два метра и тежок 82 килограми

Скопјанецот Назми Акташи е умешниот риболовец кој деновиве во водите на Вардар, во близина на Велес уловил сом капиталец поголем од два метра и тежок 82 килограми. За...

Ракомет 21.08.21 | 17:57

Вардар лесно го реши Холстебро и ќе игра за трофеј во Магдебург!

Македонскиот ракометен шампион, екипата на Вардар, ќе игра во финалето на „Хумел купот“ во Магдебург, откако попладнево без никакви проблеми ја реши полуфиналната...

Ракомет 19.08.21 | 12:27

Вардар 1961 промовираше нов дрес за престојната сезона

Актуелниот ракометен првак на Македонија, Вардар 1961 денеска и официјално го претстави новиот дрес за престојната сезона. На презентацијата на тениското игралиште до...

Црна хроника 16.08.21 | 08:51

Другар му се обидел да го спаси: Полицијата и нуркачи и натаму го бараат момчето кое вчера исчезна во Вардар

Полицијата и припадници на специјална нуркачка единица на МВР и понатаму го бараат момчето кое вчера исчезнало во реката Вардар кај неготинско Пепелиште, потврди утрово...

Ракомет 12.08.21 | 09:49

Еурофарм Пелистер го декласираше Вардар во ракометниот Суперкуп

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар со убедливи 31-22 и за првпат во клупската историја стигна до трофејот во Суперкупот на Македонија. „Вардарци“ на овој меч настапија...