Ознака: уста
Фудбал 29.06.21 | 22:22

Лев остана гаден до крај: Прво со прстот во нос, а потоа во уста

Јоаким Лев го водеше својот последен натпревар како селектор на Германија, а искусниот стратег се „одјави“ со истото некултурно однесување што го одликуваше во последните...

Здравје 19.05.21 | 22:36

Ако ви се појавуваат ранички во устата и имате болки во телото, тоа се сигнали дека со крвта нештo не е во ред

Според Институтот за медицина во САД, возрасните би требало да консумираат 400 микрограми фолна киселина дневно. Оваа состојка, исто така, позната и како витамин Б9, клучна...

Естрада 01.02.21 | 23:06

Јавноста со поделено мислење откако Хајди Клум ја бакна 16-годишната ќерка во уста

Јавноста е со поделено мислење за фотографијата која ќерката на супермоделот Хајди Клум ја сподели на „Инстаграм“, а на која 16-годишна Лени и мајка ѝ се бакнуваат во...

Здравје 12.08.20 | 09:30

Течноста за уста значително го намалува ризикот од ширење на Ковид-19

Миењето со течност за уста значително може да го намали ризикот од зараза со новиот коронавирус, покажуваат резултатите од истражиувањето на германските научници од...

Здравје 18.07.20 | 09:04

Осип во устата е нов можен симптом на ковид-19

Студијата објавена во медицинскиот журнал AMАМА Дерматологија открила дека меѓу 21 пациент во Шпанија за кои е потврдено дека имаат ковид-19 и осип на кожата, шест или...