Ознака: урнат
Свет 12.09.21 | 19:39

Се урна мал авион во Сибир, има преживеани, во кабината заглавени 11 патници

Авион Л-410 се урна во близина на Иркутск, Сибир, во кој имало 14 патници и двајца членови на екипажот. Има преживеани, објави Службата за итни случаи. Како што јавуваат медиумите,...

Свет 04.07.21 | 08:34

Се урна воен авион на Филипини, спасени најмалку 40 лица, загинаа 19 патници

Филипински воен авион во кој биле најмалку 85 лица, се урна додека пробувал да слета на островот Сулу. Спасени биле најмалку 40 лица. Но, потврдено е дека загинаа најмалку...

Балкан 09.06.21 | 09:27

Бугарски воен авион се урна во Црното Море

Авион на бугарското воено воздухопловство „МиГ-29“ се урна во Црното Море кај Шабла за време на воените вежби „Шабла 2021“. Веста за БНР ја потврди потполковникот Кирил...

Свет 29.12.19 | 09:32

Авион се урна во Луизијана, петмина загинати

Мал авион се урна во близина на продавница на „Волмарт“ во Луизијана, а засега има информација за петмина загинати. Авионот се урнал во мала шума, каде во близина се...

Свет 01.10.19 | 10:08

Мост се урна врз бродови и камион со нафта: Повредени и исчезнати во несреќа во Тајван

Висок мост преку залив во пристаниште во североисточен Рајван денеска се урна врз неколку чамци, при што се повредени повеќе луѓе. Светските агенции јавија дека 140 метри...

Свет 30.01.19 | 09:53

Се урна болнички хеликоптер, тројца мртви

Најмалку три лица загинаа откако болнички хеликоптер се урна во оддалечена шумска област во државата Охајо. Хеликоптерот тргнал да пренесе пациенти од една во друга...