Ознака: угостител
Црна хроника 08.01.21 | 11:41

Кафеаната работела со 20 гости во 21 часот,сопственикот приведен

Против сопственик на кафеана во гостиварското село Градец полицијата ќе поднесе кривична пријава за загрозување на јавното здравје, откако при контрола во 21 часот...

Црна хроника 17.12.20 | 11:19

Тетовски угостител во притвор: Работел по дозволеното време со мерките во време на епидемија

Втора вечер по ред тетовските полицајци бележат случај на приведување на одговорни лица од угостителски објекти поради непочитување на мерките во време на епидемија. Последниот...

Црна хроника 10.12.20 | 10:24

Повторно апсење во тетовско, угостител работел долго после 21 часот

Синоќа околу 23.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода М.Ј.(50) од с.Пирок, тетовско бидејќи во угостителски објект во негова сопственост во с....

Црна хроника 03.12.20 | 12:14

Приведен сопственик на угостителски објект што работел после 21 часот

Полициски службеници на СВР Тетово во тетовска Мала Речица вчера го лишиле од слобода 39-годишниот З.А. од истото село, сопственик на угостителски објект, затоа што било...

Црна хроника 25.11.20 | 18:16

Прекината семејна веселба со 25 гости, приведен сопственикот на објектот

Полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска околу 16:00 часот го лишиле од слобода А.Д.(30) од Неготино, гостиварско, затоа што во неговиот...

Црна хроника 17.11.20 | 12:45

Приведен сопственик на угостителски објект, работел после дозволеното време

Сопственик на угостителски објект во Гостивар во близина на автопатот Гостивар-Тетово синоќа е приведен бидејќи објектот работел по дозволеното време и во него биле...

Црна хроника 16.03.20 | 16:43

Не ја почитувал владината препорака за затворање на објектот: Приведен гостиварски угостител

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска околу 13 часот го лишија од слобода 51-годишниот гостиварец...