Ознака: учителка
Свет 07.01.23 | 17:00

Првоодделенец намерно си ја застрелал учителката

Шестгодишно момче е приведено откако намерно ја застрелало својата учителка во американската сојузна држава Вирџинија. Инцидентот се случил во петокот во основно...

Балкан 23.11.22 | 11:24

Казнети се учениците кои и го тргнаа столчето на учителката во српски Трстеник

Наставничкиот совет на Техничкото училиште од Трстеник донесе одлука да ги исклучи учениците кои и го тргнаа столчето на учителката и сето тоа го снимија, а подоцна...

Свет 26.05.22 | 21:38

Сопругот на учителката-херој почина од срцев удар два дена по масакрот во Тексас

Сопругот на Ирма Гарсија, една од двете учителки убиени во масакрот во училиштето во Тексас, два дена по трагедијата почина од срцев удар. Информацијата на „Твитер“...

Свет 25.05.22 | 11:24

Сопругот на улителката-херој бил СВАТ-специјалец кој правел обуки за вакви случаи

Осумнаесетгодишниот Салвадор Рамос уби најмалку 21 лице, меѓу кои 19 деца, ученици во основното училиште Роб во Јувалде, Тексас. Ева Миралес, наставничка во училиштето,...

Калеидоскоп 03.09.20 | 10:43

Каде што се пали темјан, таму нема вирус: Учителка од Нови Сад дошла до „генијална идеја“ за почеток на часот

Најпрвин молитвата Оче наш и темјан, па потоа часот може да почне. Најкратко, така може да се прераскаже објавата на еден родител за предлогот на учителката во Вибер...

Здравје 21.02.20 | 11:25

Оваа наставничка визуелно им прикажа на децата колку е важно миењето на рацете

Џарали Меткалф, американска наставничка на својот фејсбук профил сподели фотографии од експеримент кој го правела со своите ученици за да ја истакне важноста на миењето...

Семејство 09.09.19 | 10:34

Првачињата не знаат да зборуваат, едно дете не знае како се вика мајка му

Учителка од Србија го сподели своето искуство за одделението кое го презела на 2 септември. Според нејзиното пишување, таа е шокирана од новата генерација ученици. Децата...

Калеидоскоп 09.01.19 | 10:05

Снимка која ги шокираше сите: Учителка влече дете низ ходник

Учителка доби отказ од училиште во американската држава Кентаки, откако се појави видео снимка на која може да се забележи како таа низ ходник влече 9-годишно дете со...