Ознака: убиство
Црна хроника 06.07.22 | 10:54

Расчистено убиството во Струмица – МВР со детали

На 06.07.2022 во 05.10 часот, во Радовиш, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Струмица – Полициска станица Радовиш ги лишиле од слобода М.Ј.(22), Р.А.(33),...

Црна хроника 05.07.22 | 22:41

Трагедија во Струмица: 22-годишно момче убиено во крвава пресметка меѓу две семејства

22-годишно момче вечерва е убиено во Струмица во тепачка меѓу две семејства, во која има и повредени две жени и шеснаесетгодишно дете. Веста за медиумите ја потврди директорката...

Свет 01.07.22 | 22:38

Американец убил двајца и ранил петмина полицајци

Американецот, Ленс Сторц, од Кентаки е ставен во притвор откако убил двајца и повредил неколку други полицајци. Инцидентот се случил во неговиот дом, каде тој се забарикадирал...

Свет 28.06.22 | 15:46

На македонскиот државјанин кој уби две сестри во Тирана му се заканува доживотен затвор

На македонскиот државјанин Перпарим Адеми (60), кој на 31 декември 2020 година изврши двојно убиство во Тирана му се заканува казна доживотен затвор. -Обвинителството денеска...

Калеидоскоп 26.06.22 | 09:31

Млада пејачка убиена од нејзиниот 79-годишен сопруг

Мексиканската пејачка Ирма Лидиа (21) ја убил нејзиниот сопруг во ресторан во Мексико Сити, известија локалните медиуми. Ирма Лидија која само што ја почна нејзината...

Црна хроника 22.06.22 | 11:03

Почнал да ја дави и да ја удира со тупаници, па ја избодел со нож: Прилепчанец осомничен за обид за убиство на поранешната сопруга

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 47-годишен осомничен за кривично дело – Убиство од член 123 став 2 точка...

Балкан 17.06.22 | 08:27

Србин во Германија ја искасапил поранешната сопруга на среде улица

Српски државјанин (31) е уапсен во Милхајм, Германија, поради сомнение дека на сред улица ја избодел сопругата (34), која еден ден подоцна починала во болница. Според Билд,...

Балкан 14.06.22 | 11:29

Семејна драма на Косово: Татко го застрелал синот додека овој работел со трактор на нива

Тежок инцидент се случил во подуевското село Перан на Косово. Според приштинските медиуми, татко е осомничен дека застрелал својот син. Косовската полиција соопшти...

Македонија 14.06.22 | 10:47

ВМРО-ДПМНЕ: Власта молчи и повторно се обидува да забошоти убиство, овој пат во Ново Село

Дали ЈО од Струмица сакало да ја забошоти истрагата за убиството на младото момче од Ново Село затоа што трагите водат до структури блиски до власта?!, прашуваат од најголемата...

Естрада 12.06.22 | 10:01

Српската естрада во шок: Фолк пејач убиен во Холандија

Фолк пејачот од Нови Пазар, Енвер Мики Колашинац е убиен рано утрово во Холандија Според неофицијални информации, непознатиот сторител чекал во раните утрински часови,...

Црна хроника 11.06.22 | 12:48

Ужас во Македонија: Го убил брат му, па го закопал во семејниот двор

Брат го убил брата си и го закопал во дворот од семејната куќа во селото Гиновце, општина Ранковце. Според информациите од портпаролот на СВР Куманово Ивана Младеновска,...

Црна хроника 08.06.22 | 10:21

Убиство во струмичко

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица изврши увид во местото викано Ореш, во атарот на струмичко Ново Село, каде ноќеска беше пронајдено...

Свет 03.06.22 | 10:13

Маж уби две жени пред црква, па се застрела во нов вооружен напад во САД

Маж вчера застрела две жени на паркинг пред црква во сојузната држава Ајова, а потоа се самоуби, соопшти полицијата, што додава уште три жртви во серијата пукутници што...

Балкан 28.05.22 | 20:33

Македонец ја убил својата девојка во Србија, веднаш побегнал од земјата

Саманта Вучковиќ (31) која на почетокот на април беше пронајдена мртва во нејзиниот изнајмен стан во Власотинце, сепак била убиена, покажа истрагата, јавуваат српските...

Балкан 25.05.22 | 13:33

Полицаец уби колега во полициска станица во Тирана

Полицаецот Лудијам Заими со службен пиштол застрела свој колега во полициската станица број 3 во главниот град на Албанија, Тирана . Албанската телевизија „Еуроњуз“...

Балкан 19.05.22 | 13:45

35-годишник до смрт претепа хармоникаш зошто не можел веќе да го забавува

Tриесет и петгодишниот А.С. од Ниш, Србија е уапсен за кривично дело нанесување тешки телесни повреди со смртен исход, бидејќи крвнички го претепал шеесет и осумгодишниот...

Балкан 18.05.22 | 11:38

Браво сине: Мајката го пофалила синот што си ја застрела сопругата бидејќи сакала да му ги однесе децата во Германија

По апсењето на Владимир М.(40) од Крагуевац, кој во понеделникот околу три часот се обиде да ја убие сопругата Милена Максимовиќ (35), се појавија шокантни детали за моментите...

Вести 17.05.22 | 14:25

Притвор за сопругот кој на сопругата и пукаше во лица и побегна

Полицијата во Крагуевац го уапси Владимир М.(40) од Крагуевац поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело убиство во обид. Тој во семејната куќа во Крагуевац...

Балкан 17.05.22 | 10:38

Сопруг пукаше во сопругата во лице затоа што отишла да работи во Германија

Милена М.(35) од Крагуевац ноќта меѓу неделата и понеделникот била застрелана од нејзиниот сопруг Владимир М.(40), најверојатно од пиштол, во пределот на лицето и вратот....

Балкан 14.05.22 | 10:41

Го предупредив, му кажав дека и мене проба да ме убие ама тој викаше „таа единствената за мене на светот“

Го претчувствував ова, секогаш му велев дека ќе го убие. Поминав 28 години во брак со неа, имаше ситуации кога ме нападнала и со нож. Му реков дека ќе го повреди и убие, ама...