Ознака: убиство
Балкан 14.08.22 | 09:41

Додека умирала, Наташа му се јавила на сопругот дека децата им се убиени

Од час во час се појавуваат нови детали за страшното злосторство, чиј сторител Вук Бориловиќ (34) пред да биде убиен уби десет сограѓани во Цетиње, меѓу кои и две деца....

Балкан 13.08.22 | 18:43

Швајцарски бизнисмен пронајден мртов во гаража во Бугарија

Сомнителен случај во Бугарија. Се истражува смртта на швајцарски бизнисмен, кој беше пронајден мртов во вила населба во близина на селото Кладница. Телото на 68-годишниот...

Балкан 12.08.22 | 21:43

Неплатена кирија причина за масакрот во Цетиње

Според извори на Телеграф, убиецот Вук Бориловиќ, масакрот го извршил по расправија со семејство кое живеело кај него како потстанари, откако претходно настанала кавга...

Црна хроника 06.08.22 | 12:20

Убил тинејџерка во Грција па сакал да избега во Македонија, веднаш бил уапсен и предаден на грчката полиција

Уапсен е 22-годишниот маж кој наводно ја убил 17-годишната девојка Николета во Перистери, во понеделникот вечер, јавија грчките медиуми повикувајќи се на објавата на грчкиот...

Црна хроника 05.08.22 | 17:41

Среде ноќ пронајден изрешетан во возило во Свиларе

Лице без знаци на живот, со повреда од огнено оружје пронајден е ноќеска во 1:40 часот по полноќ, во патничко возило „рено меган“ со пробни регистарски таблички на крстосницата...

Балкан 23.07.22 | 12:28

На колена го молела сопругот да не ја убие: Нови детали од случајот на Јелена Марјановиќ

Пејачката Јелена Марјановиќ се борела за својот живот до последен момент, потврди српскиот Суд по добиената обдукција. Судот соопшти дека таа го молела сопругот Зоран...

Балкан 23.07.22 | 11:50

Убиениот пред неколку месеци преживеал заседа: Во возило со скопски таблички застрелани две лица во Албанија

За само неколку дена во Албанија се случија две големи мафијашки пресметки во кои животот го загубија четири лица, познати во јавноста како криминалци со дебели полициски...

Црна хроника 15.07.22 | 13:55

Претепан велешанец сам ја напуштил болницата, починал по неколку дена

По преземени мерки и активности и координација на СВР Велес, СВР Струмица и велешкото Основно јавно обвинителство, синоќа во 22.45 часот на место викано „Стара Мрдаја“...

Црна хроника 07.07.22 | 10:14

Се скарале за паркинг па го избоделе до смрт: Двајца мажи и еда жена обвините за убиство во Струмица

Основното јавно обвинителство Струмица отвори истрага против три лица, двајца мажи и една жена кои се сомничат дека како соизвршители го сториле убиството што се случи...

Свет 07.07.22 | 09:19

Жена убиена во напад со нож во Шведска, медиумите пишуваат дека напаѓачот е неонацист

Во шведскиот град Визби на островот Готланд вчера во напад со нож е убиена жена, за време на одржувањето на „Амалдален Неделата“, политички настан што традиционално...

Црна хроника 06.07.22 | 11:29

Полицијата го расчисти синоќешното убиство во Струмица, сторителите се лишени од слобода

Во раните утрински часови во Радовиш и селото Дедели кај Валандово полицијата ги пронајде и ги лиши од слобода осомничените за синоќешното убиство кое се случи во Турското...

Црна хроника 06.07.22 | 10:54

Расчистено убиството во Струмица – МВР со детали

На 06.07.2022 во 05.10 часот, во Радовиш, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Струмица – Полициска станица Радовиш ги лишиле од слобода М.Ј.(22), Р.А.(33),...

Црна хроника 05.07.22 | 22:41

Трагедија во Струмица: 22-годишно момче убиено во крвава пресметка меѓу две семејства

22-годишно момче вечерва е убиено во Струмица во тепачка меѓу две семејства, во која има и повредени две жени и шеснаесетгодишно дете. Веста за медиумите ја потврди директорката...

Свет 01.07.22 | 22:38

Американец убил двајца и ранил петмина полицајци

Американецот, Ленс Сторц, од Кентаки е ставен во притвор откако убил двајца и повредил неколку други полицајци. Инцидентот се случил во неговиот дом, каде тој се забарикадирал...

Свет 28.06.22 | 15:46

На македонскиот државјанин кој уби две сестри во Тирана му се заканува доживотен затвор

На македонскиот државјанин Перпарим Адеми (60), кој на 31 декември 2020 година изврши двојно убиство во Тирана му се заканува казна доживотен затвор. -Обвинителството денеска...

Калеидоскоп 26.06.22 | 09:31

Млада пејачка убиена од нејзиниот 79-годишен сопруг

Мексиканската пејачка Ирма Лидиа (21) ја убил нејзиниот сопруг во ресторан во Мексико Сити, известија локалните медиуми. Ирма Лидија која само што ја почна нејзината...

Црна хроника 22.06.22 | 11:03

Почнал да ја дави и да ја удира со тупаници, па ја избодел со нож: Прилепчанец осомничен за обид за убиство на поранешната сопруга

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 47-годишен осомничен за кривично дело – Убиство од член 123 став 2 точка...

Балкан 17.06.22 | 08:27

Србин во Германија ја искасапил поранешната сопруга на среде улица

Српски државјанин (31) е уапсен во Милхајм, Германија, поради сомнение дека на сред улица ја избодел сопругата (34), која еден ден подоцна починала во болница. Според Билд,...

Балкан 14.06.22 | 11:29

Семејна драма на Косово: Татко го застрелал синот додека овој работел со трактор на нива

Тежок инцидент се случил во подуевското село Перан на Косово. Според приштинските медиуми, татко е осомничен дека застрелал својот син. Косовската полиција соопшти...

Македонија 14.06.22 | 10:47

ВМРО-ДПМНЕ: Власта молчи и повторно се обидува да забошоти убиство, овој пат во Ново Село

Дали ЈО од Струмица сакало да ја забошоти истрагата за убиството на младото момче од Ново Село затоа што трагите водат до структури блиски до власта?!, прашуваат од најголемата...