Ознака: убиец
Црна хроника 04.04.24 | 16:49

Таткото на Самоил Костадиновски не е задоволен од висината на затворските казни: Син ми е убиен, групата која го киднапираше работела за полицијата

Таткото на исчезнатиот Самоил Костадиновски не е задоволен од пресудата за грабнувачите на неговиот син. Смета дека судот е корумпиран и вели дека се е потплатено. Тој...

Свет 22.12.23 | 09:52

Дали девојката која убиваше руски деца била инспирација за убиецот од Прага? Тој го напиша ова: „Уби неколку луѓе, ќе го поправам тоа…“

Дејвид Козак (24) уби најмалку 15 лица, а рани над 30 во крвавото дивеење што се случи во четвртокот во Прага. Имено, младиот човек прво го убил својот татко, а потоа отишол...

Црна хроника 06.12.23 | 14:52

Пронајден убиецот на 76-годишниот маж од Крива Паланка, ова се деталите

Полицијата вчера го приведе дваесет и седумгодишниот С.Д од Крива Паланка кој се сомничи дека го убил седумдесет и шестгодишниот М.Д од истиот град. Како што информира...

Свет 26.10.23 | 19:37

Полицијата во Мејн трага по резервистот кој уби 18 луѓе

Полицијата во Мејн денеска е во потрага по резервистот на американската армија кој уби 18 и рани 13 лица во куглана во градот Левистон претходната ноќ. Полицијата е распоредена...

Балкан 20.10.23 | 10:05

Почнува судењето на семејството на момчето убиец: 27 членови на семејства на убиените ги тужат Кецмановиќ

Во Палатата на правдата денеска почнува судењето на родителите на момчето-убиец по приватни тужби поднесени од 27 членови на семејствата на загинатите од основното...

Балкан 17.09.23 | 20:27

Никој не сака да го земе телото на убиецот од Градачац

Телото на тројниот убиец од Градачац, БиХ, Нермин Сулејмановиќ се уште е во Комеморативниот центар во Тузла, а до денеска никој не поднел барање за негово преземање....

Балкан 21.08.23 | 13:28

Коста, детето-убиец, избркан од ОУ „Владислав Рибникар“

Наставничкиот совет на ОУ „Владислав Рибникар“ донел одлука за бркање на момчето-убиец, пренесува „Блиц“. На ова му претходеше потребната и законски предвидена дисциплинска...

Балкан 14.08.23 | 18:24

Ми кажа „Имаш пола час да дојдеш по детето“: Низ солзи раскажува сопственикот на теретаната во која вежбал убиецот

Сопственикот на теретаната во која вежбал убиецот-бодибилдер, Емир Џиновиќ, инаку негов пријател и деловен партнер, во видео интервју за „Дневни аваз“ открива што...

Балкан 11.08.23 | 14:05

Ова е сопругата која ја уби бодибилдерот: Додека полицијата го бара за тројно убиство, тој објавува фотографии

Бодибилдерот Нермин Сулејмановиќ кого полицијата од Градашац, го бара за тројно убиство, откако се вклучил во живо на Инстаграм, каде го признава злосторството, објавил...

Балкан 18.07.23 | 16:16

Заврши сослушувањето на детето убиец: Коста наводно рекол дека се кае за сѐ што сторил

По сведочењето на момчето убиец Коста К., кое изврши масакр во српското училиште, адвокатката Ирина Боровиќ, која го застапува неговиот татко В. К., за медиумите откри...

Балкан 18.07.23 | 13:33

Момчето убиец сведочеше на суд, покажа како го научиле да пука!

На рочиштето е Коста К., каде ќе одговара на прашања во врска со оружјето со кое го изврши масакрот во ОУ „Владимир Рибникар“. На распит во Палатата на правдата е донесен...

Свет 09.07.23 | 10:50

Вознемирувачки: Убиец на скутер се вози низ Њујорк и пука на пешаци

Едно лице загина, а три други се ранети во повеќе престрелки во Бруклин и Квинс, области на Њујорк Сити во САД, за кои полицијата верува дека се случајни. Вооружен маж...

Балкан 03.07.23 | 14:12

Убиецот од Сисак изведен на сослушување

По исцрпен полициски увид и кривична истрага, полицијата во Сисак на надзорникот на притворот му го предаде Неѓад Фетиќ, 52-годишниот маж, кој викендов уби едно и повреди...

Балкан 02.07.23 | 15:33

Убиецот од Сисак кој повреди четворица и палеше куќи и автомобили е воен ветеран

Осомничениот за убиство на една жена, кој повреди четири лица и палеше куќи и автомобили во Сисак синоќа е 58-годишен маж кој претходно и бил непознат на полицијата, освен...

Балкан 06.05.23 | 17:58

Срамна одбрана на убиецот од Младеновац: Сакав само да го исплашам населението

Урош Б.(21) денеска бил сослушан во Вишото јавно обвинителство во Смедерево каде го признал делото за кое се товари. Како што објавија дел од српските медиуми, 21-годишното...

Балкан 05.05.23 | 09:26

Фотографија од уапсениот за масакрот во Младеновац: Со лисици на рацете седи во полицискиот автомобил

Полициската потера по Урош Б.(21), кој се сомничи за синоќешното масовно убиство во селата кај Младеновац, успешно е завршена утринава нешто после 8 часот, кога силни полициски...

Балкан 03.05.23 | 11:21

Убиецот од Врачар е 14-годишниот Коста Кецмановиќ, учестувал на многу школски натпревари

Министерството за внатрешни работи на Србија го објави идентитетот на убиецот од Врачар. Станува збор за ученикот Коста Кецмановиќ (14) кој денеска упаднал во училиштето...

Свет 23.01.23 | 08:39

Самиот си пресуди: Убиецот од Лос Анџелес изврши самоубиство

Мажот кој уби десет луѓе во саботата за време на прослава на кинеската Лунарна Нова година во сала за танцување во Монтереј парк, град во близина на Лос Анџелес, изврши...

Црна хроника 15.01.23 | 09:50

Осуден убиец избега и рани полицајци, а Спасовски и Ковачевски со денови не можат да го најдат, дали СДСM намерно го пушти да избега?

Осуден убиец избега и рани полицајци, а Спасовски и Ковачевски со денови не можат да го најдат, дали СДС намерно го пушти да избега?, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Осудениот...

Балкан 09.01.23 | 10:59

Пoлицијата на трагата на убиецот на Ивана, откако ДНК анализата го стесни изборот кој го задушил девојката во Белград

Одредени траги оставени во изнајмениот стан на Ивана К.(27) на Ѕвездара во Белград, каде што беше пронајдена мртва на 24 декември, треба да ги доведат полициските инспектори...