Ознака: убавина
Естрада 15.04.21 | 08:52

Неда Украден и на 70 години без шминка изгледа како девојка

Една од најпопуларните пејачки на Балканот во последните неколку децении, Неда Украден, и на 70 години покажува дека, кога станува збор за природната убавина, годините...

Здравје 19.02.20 | 09:46

Како да ја одржите свежината на изгледот

Шминката е уметничко дело кое жената го усовршува со тек на време. Секој ден, жените користат различни видови на шминки, реквизити и се останато кои треба бараат соодветен...

Мода и убавина 09.01.20 | 00:11

Адел ослабела со гладување, а не со вежбање: Еве која диета ја користи!

Светот е шокиран од брзото слабеење на пејачката Адел. Таа неколку пати тврдела дека нејзините прехранбени навики ја спречуваат да изгледа убаво, бидејќи навистина...

Мода и убавина 08.10.19 | 11:28

20 совети на Џенифер Лопез за фитнес и исхрана што вреди да ги усвоите!

Иако има 50 години, на изгледот можат да и’ позавидат и многу помлади девојки. Нејзиниот начин на живот е прилично здрав, а таа е дисциплинирана и ретко кога ги крши правилата. ...

Мода и убавина 11.05.19 | 11:43

Шминкерката ги откри триковите за убавина што ги користела Лејди Ди

Принцезата Дијана, меѓу другото, остана запомнета и како икона на убавината. Иако беше природна убавица, Дијана била свесна за моќта на шминката и средената фризура...