Ознака: уапсена
Црна хроника 17.12.19 | 11:43

Уапсена адвокатка за измама на клиентка

Основното јавно обвинителство Куманово поведе истражна постапка против адвокатка поради основано сомнение за сторена измама, така што со користење туѓи исправи и...

Патувања 14.10.19 | 13:07

Tуристка уапсена поради провокативно бикини

Дваесетишестгодишната Лин Зу Тинг од Тајван била уапсена поради „провокативно“ бикини. Лин летувала на филипинскиот остров Боракај заедно со нејзиното момче. Кога...

Естрада 07.10.19 | 15:13

Уапсена иранската Анџелина Џоли

Инстаграм ѕвездата Сахар Табар позната по тоа дека го смени личниот опис за да личи на Анџелина Џоли е уапсена. Таа била приведена на барање на судскиот Совет на Техеран,...

Свет 13.08.19 | 20:22

Поранешна мексиканска министерка е уапсена за корупција и поткуп

Поранешната мексиканска министерка Росарио Роблес, која во претходната влада на претседателот Енрике Пења Нието беше одговорна за програмите за социјален развој,...

Црна хроника 05.07.19 | 18:24

Уапсена мајката на Пино на скопскиот плоштад „Македонија“

Денеска на скопскиот плоштад „Македонија“ е yaпсена мајката на убиениот Пинета Секондо, Маја Трпковска, објави „Инфомакс“. Како што пишува порталот пpичините за нејзиното...

Црна хроника 11.05.19 | 14:53

Повторно уапсена активиската Моника Ристеска, овојпат во Куманово

Вчера околу 18 часот во Куманово, лишена од слобода била активиската Моника Ристеска, по што бил извршен претрес во нејзиното престојувалиште во Куманово каде биле пронајдени...