Ознака: уапсен
Црна хроника 19.07.20 | 17:40

Уапсен полицаец – пукал пред кафеана со службениот пиштол

Полицаец од Крива Паланка синоќа бил уапсен бидејќи во близина на кафеана пукал во воздух со службениот пиштол. Во 01,10 часот во Полициска станица Крива Паланка било...

Свет 19.07.20 | 13:21

Мигрант од Руанда осомничен за пожарот во катедралата во Франција

Поради сомнеж за поврзаност со пожарот кој во саботата изби во катедрала од 15 век во францускиот град Нант, при што се уништени нејзините витражи и оргули, уапсен е 39...

Сцена 18.07.20 | 21:42

Српскиот актер Бранко Видаковиќ уапсен со 30 грама хероин

Српскиот актер Бранко Видаковиќ е уапсен во Врачар за дрога, дознава „Објектив“. Полицијата дошла по пријава каде го пронашла М.И. (40) како излегува од гаражата во која...

Свет 01.04.20 | 10:50

Во Виена е уапсен терористот што го барале руските власти, се криел во старски дом

Во Виена е уапсен терористот што го барале руските власти, а кој се криел во старски дом. Руските власти издале потерница во 2013 година за Чеченецот Адам С. (32), за кој постои...

Балкан 12.03.20 | 13:01

Црногорец уапсен за ширење лажни вести за коронавирусот

Полиција уапси едно лице под сомнение дека ширел лажни вести и на тој начин предизвикал вознемиреност на јавноста, соопшти Управата на полицијата на Црна Гора. Црногорскиот...

Фудбал 07.03.20 | 14:46

Роналдињо пак уапсен, парагвајските власти се предомислија

Роналдињо беше уапсен во хотел во главниот град на Парагвај поради влез во земјата со фалсификуван пасош.Тој и неговиот брат Роберто Азис беа однесени во полициска...

Црна хроника 04.03.20 | 14:47

Уапсен потпалувач на стрниште

Вчера во 17.10 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани на место викано „Кула“ во атар на село Чешиново, кочанско, го лишиле од слобода П.Д.(64) од с.Чешиново. Тој...

Балкан 01.02.20 | 10:49

Падна уште еден бизнисмен по апсењето на Череп

Бугарскиот бизнисмен Борис Бекијаров, по кого, исто така, се врши потрага заедно со Васил Божков, е приведен пред неколку часа на аеродромот во Виена. Тој моментно се...

Балкан 01.02.20 | 10:04

Уапсен бугарскиот тајкун Васил Божков-Череп

Бугарскиот тајкун Васил Божков е уапсен во Обединетите Арапски Емирати, изјави бугарскиот јавен обвинител Иван Гешев. Тој додаде дека информаццијата за апсењето на...

Естрада 01.02.20 | 08:59

Саша Ковачевиќ приведен на аеродром

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ со мала екипа тргна кон Доминиканската Република за да сними неколку видеоспотови за новите песни. Но, на аеродромот во Њујорк бил приведен...

Свет 17.01.20 | 20:07

Муфтијата на ИД предебел за полициското комбе: Полицијата го товарела во камион при апсењето

Муфтијата на ИД, која беше уапсен во Ирак, е толку дебел, што не го собирало во полициско возило и требало да биде натоварен на задниот дел на камион. Ирачките безбедносни...

Црна хроника 17.01.20 | 17:34

Полицијата го уапси Емил Јакимовски за семејно насилство

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство, информираат од МВР. Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен...

Свет 14.01.20 | 22:32

Иранската револуционерна гарда го уапси лицето кое објави снимка од уривањето на украинскиот авион

Иранската револуционерна гарда уапси лице кое минатата недела на интернет ја објави видео снимката од ракета што го погоди  украинскиот патнички авион во Иран, објави...

Црна хроника 19.12.19 | 20:38

Братот на партнерот на Стојановска уапсен во Шпанија

Братот на партнерот на Силвија Стојановска бил упасен во Шпанија за шверц на 700 кг. кокаин. Актерката, според нив, наводно помагала со логистика и подигнување на парите. Денеска...

Црна хроника 29.11.19 | 16:58

Уапсен побегнат пациент од Психијатриска болница Негорци

Полициски службеници од Радовиш вчера напладне го уапсиле Д.А. (48). Против него била распишана централна потерница поради бегство од Психијатриска болница Негорци. Во...

Свет 22.11.19 | 09:29

Турција: Уапсен мозокот на операциите на ИД во Русија и во Германија

Турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу изјави дека осомничениот припадник на ИД, уапсен во Сирија, е „мозокот“ на операциите на нападите во Русија и...

Свет 19.11.19 | 10:36

Уапсен маж на Малта кој се поврзува со убиството на новинарката

На Малта е уапсен маж осомничен за посредување во убиството на најпознатата новинарка, која се занимаваше со истражување на корупција, Дафне Карун Галиција, објавија...

Црна хроника 11.11.19 | 11:04

Aлбанец баран од Интерпол уапсен на „Долно Блаце“

Албански државјанин вчера на граничниот премин „Долно Блаце“ е лишен од слобода откако при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција...

Црна хроника 04.10.19 | 11:21

Млад тетовец уапсен вчера, завршил во Идризово

Вчера околу пладне на ул. „Тодор Циповски – Мерџан“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Џ.Б. (19) од тетовското село Отушиште, осуден на казна затвор...

Балкан 24.09.19 | 10:03

Босанец уапсен затоа што извршил голема нужда во џамија

Данел Рајковиќ е уапсен за предизвикување на верска и национална омраза, откако неодамна извршил голема нужда на влезот на Мехмед-агината џамија во Сараево, пишува...