Ознака: уапсен
Балкан 15.08.23 | 14:23

Советник од партијата на Курти уапсен во Тирана за шверц на дрога

Член на Советот на општина Приштина од редовите на владејачката партија на премиерот Албин Курти е еден од петмината уапсени денеска во Тирана при обид од Косово во...

Фудбал 08.08.23 | 19:11

19-годишниот хрватски хулиган кој со нож уби грчки навивач е упасен на граница со Албанија, јавуваат медиумите

Како што јавуваат хрватските медиуми, повикувајќи се на грчки и албански медиуми, осомничениот, 19-годишниот хрватски хулиган, за убиството на навивач на АЕК во Атина...

Балкан 03.07.23 | 10:38

Уапсен малолетник за синоќешното убиство во Белград

Српската полиција утрово го уапсила Љ.Ш. (17) поради сомневање дека синоќа во Белград го убил М.А (31) и тешко го ранил Б.Д. (27) во Жарково на Чукарица, пренесоа српските медиуми. Малолетниот...

Балкан 19.06.23 | 10:21

Уапсен уште еден Србин во Косово, денеска напладне е закажан протестен марш

Во Општината Лепосавиќ на северот на Косово во утринските часови денеска е уапсен уште еден Србин со иницијали У.В., јавија српските медиумите. Тој е уапсен веднаш откако...

Црна хроника 08.06.23 | 10:36

Во Аеродром уапсен затвореник кој избегал од затвор во 2015 година

На подрачје на Аеродром синоќа околу 22:40 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги го лишиле од слобода М.П.(34) од скопското...

Црна хроника 11.05.23 | 15:08

Уапсен штипскиот средношколец кој се заканувал на „Инстаграм“

Средношколец од гимназијата „Славчо Стојменски“ во Штип вчера на социјалната мрежа „Инстаграм“ објавил текст со заканувачка содржина. Случајот го потврди СВР Штип...

Балкан 06.05.23 | 16:46

Уапсено 17-годишно момче во Ниш: Се заканувал дека ќе убие повеќе од 30 луѓе

Полицијата во Ниш уапсила 17-годишник бидејќи на својот Инстаграм профил објавил закана дека во Ниш ќе бидат убиени повеќе од 30 луѓе, јавува „Јужне вести“. По наредба...

Балкан 03.05.23 | 10:23

Приведен е ученикот кој пукаше и уби ученици во училиште во Белград

Уапсен е ученикот во седмо одделение (14) кој пукаше и уби деца во основното училиште „Владислав Рибникар“ на Врачар, во Белград. Ученикот се сомничи дека пукал со пиштолот...

Свет 04.04.23 | 20:14

Трамп е уапсен

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп предмалку и формално е уапсен, јави Си-ен-ен. Ова е преседан во американската историја, бидејќи за првпат некој поранешен...

Балкан 22.03.23 | 22:20

Во Црна Гора е уапсен помошникот директор на Полициската управа за борба против организиран криминал

Помошникот директор на црногорската Полициска управа за борба против организиран криминал Дејан Кнежевиќ е уапсен под сомнение дека е поврзан со дел од неодамна уапсената...

Црна хроника 11.03.23 | 16:38

Приведен рекетар кој изнудил два милиони денари од скопјанец за наводен долг на синот

На 10.03.2023 во 11.10 часот на подрачје на Кисела Вода од полициски службеници од Одделение за насилен криминал, Единица за насилен криминал при СВР Скопје е лишен од слобода...

Црна хроника 26.02.23 | 13:45

Полицијата во угостителски објект приведе лице за кое имало три потерници

Полицијата од СВР Скопје спроведе контрола во угостителските објекти, при што приведен е Д.К. кој се барал со три потерници. Затекнати се пет малолетни лица, а во еден...

Свет 10.02.23 | 22:07

Инвеститор на срушен комплекс во Турција фатен при бегство

Сопственикот на Renaissance Residence, станбен комплекс уништен од земјотресот во провинцијата Хатај во југоисточна Турција, бил приведен на аеродромот во Истанбул додека се...

Црна хроника 14.01.23 | 13:30

Внукот од брат на градоначалникот на Центар уапсен со дрога

Внук од брат на градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, уапсен е во средата поради поседување на дрога, објави „НетПрес“. Даниел Герасимовски (21) бил...

Црна хроника 31.12.22 | 13:31

Уапсен маж осомничен за опожарување на домот „Ранка Милановиќ“

Полицијата синоќа во 23 часот на ул. „Перо Наков“ го лишила од слобода Д.А.(56) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека во домот „Ранка Милановиќ“ во Скопје,...

Балкан 30.12.22 | 09:59

Во Романија е уапсен инфлуенсерот Ендрју Тејт, обвинет за трговија со луѓе и силување

Контроверзниот инфлуенсер и поранешен кикбоксер Ендрју Тејт е приведен во Романија под сомнение за трговија со луѓе, силување и организиран криминал, соопшти обвинителството...

Црна хроника 19.12.22 | 12:50

Уапсен возачот кој го прегази 11-годишното девојче во Велес

Денеска (19.12.2022) во 11.30 часот, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Велес во Велес го лишија од слобода А.Н.(29) од Велес, кој на 17.12.2022 околу 22.15 часот...

Свет 13.12.22 | 09:28

На Бахамите е уапсен основачот на криптоберзата FTX

Полицијата на Бахамите го уапси Сем Бенкмен-Фрид, основачот на неуспешната платформа за тргување со криптовалути FTX, објави јавниот обвинител на земјата. Банкмен-Фрид...

Црна хроника 02.12.22 | 16:48

Уапсен арачиновец кој нападнал полицаец во кафуле во Бутел

На 01.12.2022 во 21.40 часот пред угостителски објект на подрачјето на Бутел, на ул.„Александар Урдаревски“, полициски службеници го лишиле од слобода А.С. (28) од с. Арачиново,...

Свет 14.10.22 | 08:19

Во главниот град на Северна Каролина уапсен вооружен напаѓач, кој претходно убил пет лица

Во главниот град на американската сојузна држава Северна Каролина, Роли, денеска е уапсен вооружен маж, откако претходно убил пет лица, вклучувајќи и полицаец кој не...