Ознака: турист
Балкан 02.06.21 | 14:26

Странски турист во Солун приклучен на апарати, во земјата влегол со негативен тест

Странски турист, кој во саботата пристигнал во Солун со негативен тест, од вчера е хоспитализиран и приклучен на апарати на Одделот за интензивна нега во солунска болница,...

Калеидоскоп 28.10.20 | 10:22

Ајкула му ја одгризала раката на 12-годишен турист во Шарм Ел Шеик во Египет

Малолетно момче, турист од Украина, ја загуби раката, а туристичкиот водич ја загуби ногата во редок напад на ајкула во близина на одморалиште Шарм Ел Шеик, во Египет,...

Балкан 04.08.20 | 22:43

Турист и келнер се истепале поради палачинки

Келнер се истепал со турист на главната улица во Сплит, Хрватска, а снимката веќе е хит на социјалните мрежи. Како што пренесува „Слободна Далмација“, причина за тепачката...

Калеидоскоп 22.12.19 | 14:55

Политиката е политика, а луѓето се луѓе: Србинка воодушевена од односот на Албанците во Скопје

Деновиве најсподелуван текст на социјалните мрежи е за искустовото на една новинарка од Србија која туристички дошла да го разгледа Скопје. Сакајќи да испие кафе се...

Балкан 03.09.19 | 10:13

Српски турист се удавил во Олимпик Бич

Турист од Србија настрадал вчера на плажата Олимпик Бич кај Паралија, кога го поклопил голем бран, неофицијално дознава Телеграф.рс. Човекот имал околу 50 години, а се...

Балкан 17.07.19 | 10:38

Во Пула, убиен 23-годишен турист од Германија

Маж бил уапсен во Пула бидејќи со нож избодел германски турист, кој подоцна им подлегнал на повредите во болница. Како што пренесува 24сата.хр, напаѓачот е државјанин...

Црна хроника 27.06.19 | 22:15

Трагедија: Мртов човек пронајден на Самоилова тврдина во Охрид

Денеска во Охрид околу 12 часот, турист од Република Србија во Самоиловата тврдина во Охрид забележал тело на човек, при што била повикана брза помош. Од страна ИМП констатирана...

Психологија 23.05.19 | 23:03

Американски турист платил 591 евра за шест порции лигни во ресторан на Миконос

Турист од САД во ресторан на грчкиот остров Миконос платил 836,20 евра за три салати Цезар, шест порции лигни, шест големи локални пива, две води и еден сок од домати, а сметката...

Балкан 31.12.18 | 12:28

Германски турист спасен од смрзнување на Шар Планина

Германски државјанин се загубил вчера во околината на месноста и скијашкиот центар Брезовица на косовската страна од Шар Планина, каде што излегол да се скија, но заскитал...