Ознака: трета светска војна
Македонија 23.03.20 | 21:09

Доктор Данаиловски: Идеално би било 24 часа да се затвориме дома, зашто сме во трета светска војна

Доктор Драган Данаиловски во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека идеално би било полицискиот час да трае 24 часа, со цел да се сопрат ланците на ширење...

Свет 06.01.20 | 21:11

Зошто сега е убиен Сулејмани и што ќе се случува следно?

Убиството на генералот Касим Сулејмани, командант на единиците „Кудс“ – елитен дел на иранската Револуционерна гарда – е драматична ескалација во ужасниот американско-ирански...

Твитови 05.01.20 | 23:48

„Исторически хумор“: Бугарија додека ја чека Третата светска војна за да си ја врати Македонија…


Свет 04.01.20 | 08:55

Трамп: Не сакав да предизвикам, туку да ја запрам војната

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека убиството на иранскиот генерал Касим Сулејмани не е изведено со цел да се предизвика конфликт со Иран, туку да се...