Ознака: треска
Скопје 24.01.21 | 14:08

Шилегов мора да сноси одговорност за Треска!

Петре Шилегов во октомври 2017 година од СРЦ Сарај правеше пресови, организираше изборна кампања со настапи и посети заедно со наставници и професори од спортот и физичкото...

Твитови 23.01.21 | 22:53

Дојде живот и за Треска


Скопје 29.12.20 | 14:20

ДКСК за „Треска“: Центар да избере нови членови на комисиите

Државната комисија за спречување на корупцијата на денешната 45-та седница донесе одлука со која му укажува на Советот на Општина Центар да го укине донесениот заклучок...

Црна хроника 04.08.20 | 20:24

Деца пронашле мртов маж кај Треска

Вчера во 14.45 часот во Полициска станица Сарај било пријавено дека во СРЦ Езеро Треска, во близина на напуштени тоалет кабини, од малолетни лица било пронајдено безживотно...

Скопје 11.05.20 | 10:35

Шилегов ветуваше ревитализација на езерото Треска, три години потоа шајка нема заковано

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ го обвини градоначалникот на Скопје Петре Шилегов дека ветил ревитализација на езерото Треска, но дека ништо од тоа не е реализирано. Градоначалникот...

Македонија 26.11.19 | 08:56

Беџети: Зеќири како новинар бараше пари од поранешниот градоначалник на Сарај за да го промовира езерото Треска

Блерим Беџети во вечерашното издание на дебатнио магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека Мухамед Зеќири како новинар побарал пари на црно од поранешиот градоначалник на...

Скопје 20.11.19 | 15:05

Еколошки масакр во Матка од хидроцентралата со која управува ЕЛЕМ

Хидроцентралата Матка 2 создава еколошки масакр врз езерото Матка, со сушење на реката Треска што го полни езерото со вода, и со тоа го загрозува екосистемот во време...

Скопје 25.07.19 | 09:40

Општина Сарај ќе гради хотел на езерото Треска

На вчерашната 147 седница беше усвоена Информацијата врз основа на која се овозможува општина Сарај да ја започне постапката за изградба на спортско-рекреативен центар...

Скопје 02.05.19 | 13:12

Ѓубрето се чисти само за инает на вмровците

Треска ќе стане бисер на Скопје. Вака пред малку повеќе од една година вети „таткото на градот“ Петре Шилегов, најавувајќи го проектот за конечно ревитализирање на...

Здравје 04.03.19 | 11:42

Не се оди на работа ако наутро ја имате оваа температура!

Дали ви се случува да се разбудите и да се чувствувате малаксано, па да земете топломер за да проверите дали сте сонливи или имате треска? Температурата е 37,2 степени...